Ziemniaki od sprawdzonego ogrodnika

Ziemniaki to bardzo niedoceniane w naszym kraju źródło witaminy c. Zmniejszając liczbę spożycia tego warzywa na rzecz kasz i makaronów wiele tracimy. Dlatego warto znaleźć sprawdzonego producenta ziemniaków aby gościły na naszym stole.

Rzetelne gospodarstwo produkujące ziemniaki

sprawdzony producent ziemniakówJeszcze dziesięć lat temu zakup ziemniaków prosto od ogrodnika nie był wcale trudny, nawet dla największego mieszczucha. Rolnicy przyjeżdżali do miast swoimi żukami i starami, a następnie, parkując w stałych miejscach nieopodal kamienic i bloków, sprzedawali swoje warzywa wprost z samochodów. Kupując zawsze od Pana Henia Panie domu miały pewność, że ich obiad jest naturalnego pochodzenia i nie jechał przez dwa dni z południa Europy. Obecnie poszukiwania rzetelnych ogrodników spoczywają na barkach sprzedawców z zieleniaka oraz właścicielach hurtowni warzywniczych. A sprawdzony producent ziemniaków to rolnik, który dzięki ciężkiej pracy całej rodziny i wsparci finansowemu z programów unijnych mógł zmodernizować park maszyn oraz zadbać o czystość gatunkową sadzeniaka. Ma to niebagatelne znaczenie gdy zależy ci na odmianie sprawdzającej się jako wsad do zupy jarzynowej i nie chcesz aby rozpadł się podczas gotowania lub wręcz przeciwnie, marzy ci się puree i chciałabyś bardziej sypkie ziemniaki. To ostanie ma też swoją wartość ze względu na wsparcie genetyczne i sprawia, że ziemniaki są bardziej odporne na niekorzystne warunki pogodowe, a więc nie stracą smaku już po pierwszych przymrozkach lub nie wymagają stosowania części oprysków ochronnych.

Wielu sprawdzonych producentów ziemniaka zajmuje się tym od pokoleń. Dlatego bardzo często pojawiają się jako marki na portalach społecznościowych, skąd można zaczerpną informacji o ziemniakach znajdujących się na naszych talerzach.