Zakup soczewek i okularów

Osoby z wadą wzroku, które dopiero zaczynają go korygować, stają przed wyborem odpowiedniego sposobu radzenia sobie z wadą. Mają kilka opcji do wyboru. Po przeprowadzeniu badania okulistycznego mogą kupić okulary lub soczewki kontaktowe.

Okulary przeciwsłoneczne latem to podstawa

okulary przeciwsłoneczne Wybór jest niezwykle skomplikowany, bo oferta producentów stale się powiększa. Gabinet okulistyczny zwykle współpracuje z kilkoma producentami soczewek. Okulary korekcyjne to alternatywa dla osób, które mają wrażliwe oczy. Jeśli chodzi o Kraków, w kilkunastu salonach można dopasować indywidualnie oprawy okularowe zamiast soczewek. Jakie rodzaje kontaktów brać pod uwagę? Najwygodniejsze w stosowaniu będą jednodniowe soczewki, bo nie wymagają one używania dodatkowego płynu i pojemnika. Po prostu je wyrzucamy po dniu noszenia. Na rynku dostępne są modele dwutygodniowe, których użytkowanie trwa nieco dłużej, ale zachowujemy dzięki temu komfort stosowania. Soczewki do noszenia w trybie miesięcznym wymieniamy już rzadziej, ale jednak para wystarcza tylko na ten czas i wymaga stałej pielęgnacji. Najdłużej można nosić soczewki kwartalne. Istnieją też różnego rodzaju soczewki kolorowe zmieniające kolor tęczówki, oraz progresywne do stosowania przez cały dzień. Warto zwrócić uwagę na parametry nawilżenia i oddychalności soczewek, bo ma to wpływ na komfort ich użytkowania. Na soczewki możemy nosić profesjonalne okulary przeciwsłoneczne Kraków bez obaw o brak ostrości widzenia.

 

Docelowy wybór soczewek kontaktowych trwa długo i wymaga wypróbowania kilku zestawów, zanim wybierzemy ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Warto śledzić nowości w tej kategorii, bo producenci prześcigają się w tworzeniu rozwiązań poprawiających komfort użytkowania. Dopasowanie do wady gwarantuje profesjonalny lekarz okulista. Dzięki temu zwiększymy ostrość widzenia.