Skuteczna depilacja

 

Zadbana kobieta musi depilować się praktycznie codziennie, jeśli korzysta z tradycyjnych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia. Maszynki do golenia, kremy do depilacji, wosk, depilatory – są to metody krótkotrwałe, które należy stosować regularnie, w innym wypadku włoski bardzo szybko odrastają.

Nowoczesna depilacja w Szczecinie

depilacja laserowa dla szczecinianekZadbane, gładkie nogi, pachy oraz okolice bikini to dzisiaj norma dla większości z nas. Nie każda pani jednak lubi poświęcać kilkadziesiąt minut na codzienną depilację. Dodatkowym minusem stosowania wosku, kremów lub depilatorów jest występowanie licznych podrażnień, alergii oraz stanów zapalnych, np. krostek. Szukamy więc możliwości, które pozwolą nam dłużej cieszyć się gładkim ciałem. W Szczecinie znajdziemy gabinety kosmetyczne, których oferta obejmuje również zabiegi usuwania niechcianego owłosienia. Trwała depilacja laserowa dla szczecinianek jest bezpieczna oraz bezbolesna. Przed zabiegiem panie są dokładnie badane przez kosmetologa, który sprawdza w jakiej kondycji jest skóra i jaki rodzaj włosa występuje u danej klientki. Na podstawie wyników dobierane są parametry lasera. Na początku zabiegi fotodepilacji należy powtarzać przez pół roku w odstępach od 4 do 6 tygodni, wtedy efekty są najlepsze i najbardziej trwałe. Potem wystarczy jednorazowa wizyta raz do roku.

Depilacja laserowa powoduje, że zostaje uszkodzona macierz włosa, dzięki czemu owłosienie nie odrasta przez bardzo długi czas. Na początku konieczne jest powtarzanie zabiegów ze względu na to, że włosy nie rosną jednocześnie. Należy pamiętać, że nie każdy może poddać się tego typu zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest opalenizna, choroby skóry (bakteryjne, grzybiczne, wirusowe), a także stosowanie leków światłoczułych. Laser nie będzie też skuteczny przy jasnych włosach.