Proces gojenia po wykonaniu zabiegu skleroterapii

Każda kobieta marzy o nogach bez pajączków i żylaków. Aby pozbyć się tych szpecących elementów, wykonuje się zabieg skleroterapii. Oczywiście po zabiegu musi dojść do zagojenia żył. Sam proces gojenia zależy od wielu czynników. Wśród nich znajduje się przykładowo średnica żył.

Wybór odpowiedniej techniki zamykania naczynek żylnych

laserowe zamykanie naczynek lublinIm większa średnica żył, tym dłuższy czas gojenia po skleroterapii. Liczy się też stopień zaawansowania żylaków. Osoby, które cierpią na bardzo rozległe żylaki, muszą liczyć się z tym, że proces gojenia po nastrzykiwaniu potrwa dłużej. Warto zwrócić uwagę na indywidualne zdolności regeneracyjne organizmu. U młodych osób proces gojenia będzie odbywał się znacznie szybciej. U ludzi starszych gojenie po skleroterapii trwa dłużej, ale efekty są równie zadowalające. Obecnie wykorzystuje się takie metody jak laserowe zamykanie naczynek lublin, co pozwala na zamknięcie naczynek w różnych miejscach. Możliwe jest np. usunięcie naczynek, pajączków znajdujących się na twarzy. Takie naczynka są szczególnie szpecące i z wiekiem pojawia się ich więcej. Warto więc reagować jak najszybciej i zdecydować się na skleroterapię laserową. Jeśli żyły mają duży przekrój, to proces gojenia po skleroterapii trwa nawet kilka miesięcy. Niewielkie żylaki goją się dość szybko – już po czterech tygodniach może nie być żadnego śladu po takich żylakach. Jeżeli chodzi skleroterapię przy pomocy środka obliterującego, to metody jego aplikacji są różne.

Wybór odpowiedniej techniki zależy tutaj od wielkości zmian i ich lokalizacji. Czasami stosowane są np. specjalne pianki ze środkiem obliterującym. Wstrzykuje się wtedy do wnętrza żylaka spieniony środek. Taki zabieg wykorzystuje się tylko wtedy, kiedy żylaki są dość duże. Jeśli naczynka są niewielkie, poradzi sobie z nimi bez problemu laser.