Pomady o chwycie średnim i mocnym z matowym efektem

W większych miastach coraz częściej można spotkać profesjonalne sklepy tj. barber shop czy beardshop. Są to sklepy przeznaczone dla mężczyzn, którzy chcą zadbać nie tylko o włosy na głowie, ale również o brodę. W ofertach takich sklepów znajdują się m.in. pomady do włosów.

Pomady wodne, woskowe, glinki i kremy do włosów dla mężczyzn

reuzel pomadaTakie pomady ma w swojej ofercie np. marka Reuzel. Jest to jedna z najbardziej znanych marek, jeśli chodzi o produkty przeznaczone dla mężczyzn. Popularne są np. pomady wodne, czyli inaczej pomady, które powstają na bazie wody. Pomada jest kosmetykiem do stylizacji włosów, utrwalania fryzury. Należy sprawdzić, jaki chwyt ma dana pomada. Na początek warto kupić pomadę, która ma chwyt średni. Jeśli będzie zbyt słaba, można przerzucić się na pomadę o mocnym chwycie, a jeśli będzie zdecydowanie za silna, to wystarczy pomada o słabym chwycie. Taka reuzel pomada kosztuje kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj sprzedawane są one w ilości ok. 113 g. Mogą to być nie tylko pomady wodne, ale również woskowe, glinki i kremy. Efekt po nałożeniu pomady może być różny – większość decyduje się na pomady z efektem matowym. Oczywiście są pomady (zwłaszcza woskowe), po których włosy uzyskają efekt błyszczący. Używa się tylko odrobinę pomady. Trzeba ją rozetrzeć w dłoniach, a następnie nałożyć na włosy. Potem do ułożenia fryzury wykorzystuje się grzebień. Z jego pomocą układa się włosy dokładnie tak, jak się lubi.

Jeśli chcemy uzyskać jeszcze mocniejszy efekt, możemy po prostu dołożyć trochę więcej produktu na włosy, wtedy chwyt będzie silniejszy. Pomady o średnim chwycie wykorzystywane są do fryzur w typie messy, czyli takich, które są przeczesywane ręką w ciągu dnia. Fryzura jest elastyczna w ciągu dnia, więc można ją modyfikować – ta cecha przypomina najbardziej działanie glinki.