Kurs wizażu, który zmienił moje życie

O tym by zacząć pracować jako wizażystka marzyłam bardzo długo. Mimo tego początkowo moja kariera zawodowa poszła w zupełnie innym kierunku. Mimo tego w końcu postawiłam na swoim i zaczęłam działać w kierunku spełnienia swoich marzeń. Postanowiłam zapisać się na kurs wizażu, który nauczy mnie jak stać się dobrą wizażystką.

Kurs wizażu wiele mnie nauczył

dobry kurs wizażuChciałam nauczyć się jak najwięcej i dobrze przygotować się do zawodu, który chciałam wykonywać. Dlatego też interesował mnie dobry kurs wizażu, który rzeczywiście nauczyłby mnie czegoś nowego. Oczywiście miałam już przed kursem duże pojęcie o makijażu i często malowałam swoje koleżanki oraz dziewczyny z rodziny, a więc można powiedzieć, że moja technika była już wtedy dobra. Chciałam jednak nauczyć się wszystkich profesjonalnych aspektów związanych z zawodem wizażysty – interesowała mnie przede wszystkim teoria dotycząca skóry i jej pielęgnacji oraz techniki nakładania makijażu na klientki. Udało mi się znaleźć taki właśnie kurs, w czasie którego nauczyłam się nawet czegoś takiego jak analiza kolorystyczna czy rozpoznawanie kształtów twarzy oraz budowy oka, tak by dobierać swoim klientkom jak najlepsze makijaże, które podkreślą ich urodę. Oczywiście w czasie tego kursu uczono nas również o różnych rodzajach makijażu. Przyznam szczerze, że najwięcej cieszyłam się na wykonywanie makijaży ślubnych i na tych zajęciach nauczyłam się najwięcej. Jest to typ makijażu chyba najczęściej wykonywany przez wizażystki.

Kurs był po prostu świetny. Choć nie była to najtańsza inwestycja, to jednak nauczyłam się w czasie wszystkich zajęć bardzo wielu ważnych rzeczy, które pomogły mi w osiągnięciu swojego celu i marzeń. Pracuję teraz w salonie kosmetycznym i jestem też wizażystką. Często wykorzystuję techniki, których nauczyłam się w czasie kursu.