Zbiornik gazowy tankują mi regularnie

Posiadam w swoim domu piec centralnego ogrzewania zasilany gazem propan butan. Piec ma tak nowoczesną konstrukcję, że umożliwia mi podpięcie zarówno małej butli jak i ogromnego zbiornika, który mogę mieć w ogrodzie. Przez chwilę korzystałem z gazu z butli, bo musiałem poczekać na udostępnienie mi zbiornika. Teraz mam już w pełni profesjonalną instalację.

Zbiorniki gazowe można kupić lub dzierżawić

zbiornik gazowy lubuskieJeśli chodzi o zamontowanie na swojej posesji ogromnej butli na gaz to możliwości są aż dwie. Można takie zbiorniki kupić albo wynająć, czyli dokładnie wziąć w dzierżawę. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli kupimy sobie sami taki zbiornik to gaz możemy kupować wówczas od dowolnego dostawcy. Kupujemy go po prostu tam gdzie jest on najtaniej. Jeśli chcemy wziąć zbiornik gazowy Lubuskie w dzierżawę to musimy liczyć się z tym, że gaz musimy kupować u jednego dostawcy. Osobiście skorzystałem właśnie z takiego rozwiązania, dlatego, że bardziej się ono opłaci. Nawet jeśli miałbym regularnie przepłacać za gaz to i tak opłaci mi się skorzystać z bardzo taniej dzierżawy. Za swój zbiornik płacę kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Gdybym chciał sobie go kupić to musiałbym za niego zapłacić kilka tysięcy złotych i to od ręki. Jeśli miałbym swój zbiornik to musiałbym go chyba tankować za darmo, żeby mi się zdążył zwrócić. A na cenie paliwa można zaoszczędzić co najwyżej kilkanaście groszy na litrze.

Najbardziej opłacalne rozwiązanie to wydzierżawienie zbiornika na gaz od dostawcy i zamawianie u niego dostaw propan butan. Zbiornik można też kupić za gotówkę. Wtedy trzeba się liczyć z wydatkiem kilku tysięcy. Wówczas jednak możemy sobie kupować gaz od dowolnie wybranego dostawcy. Nic nas nie ogranicza, ale ceny mogą nam tego wydatku nigdy nie zrekompensować.