Zalety grilla na gaz

 

Jak chodzi o sprzęt od grillowania, to większości wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego rozwiązania, jakim jest grill na węgiel. Do tej pory byłam sceptyczna co do innych sposobów przyrządzania potraw na ruszcie. Mój sprzeciw wzbudzały grille elektryczne, a co dopiero gazowe. Okazało się, że niepotrzebnie.

Alternatywa dla klasycznego grillowania

nowoczesne grille gazoweW wielu dziedzinach życia jestem tradycjonalistką i często ciężko mi jest się przestawić na nowe rozwiązania. Tak było na przykład w przypadku grilla. Dla mnie grillowanie to węgiel, dym, specyficzny zapach i cały rytuał związany z przyrządzaniem jedzenia. Okazuje się jednak, że nowoczesne grille gazowe też mają mnóstwo plusów, których wcześniej nie zauważałam. Byłam, delikatnie mówiąc, sceptyczna co do tego typu rozwiązań. Wszystko zmieniło się, kiedy, ku mojemu niezadowoleniu, mąż przywiózł do domu nowiuśki grill gazowy. Myślałam, że grillowanie nie będzie już takie jak dawniej. I nie jest, ale w tą dobrą stronę. Grill gazowy jest strasznie wygodny. Nie trzeba przy nim odprawiać całego rytuału rozpalania, który, umówmy się, jest dość czasochłonny. Dodatkowo nie trzeba uciekać przed dymem, którym przechodzą wszystkie ubrania. Potrawy co prawda są nieco inne w smaku, ale nie gorsze, po prostu inne. Dzięki grillowi gazowemu możemy organizować przyjęcia bez denerwowania się na sprzęt do grillowania. Raz włączony utrzymuje on stałą, ustaloną przez nas temperaturę a przy tym jest bardzo duży i można na nim pomieścić sporo jedzenia.

Bardzo długo byłam sceptyczna co do alternatywnych rozwiązań, jak chodzi o grillowanie. Wszystko zmieniło się wtedy, kiedy mąż kupił nam dla odmiany grill gazowy. Teraz nie wyobrażam sobie grillowania z węglem. Wszystko jest teraz wygodniejsze samo grillowanie jest szybsze.