Wybieramy soczewki kontaktowe

Wada wzroku czasem potrafi przysporzyć wielu problemów, nie tylko tych związanych z doborem odpowiednich oprawek do okularów, które rozmiarem i budową będą pasowały do kształtu i rysów naszej twarzy. Niestety nawet najlepiej dopasowane oprawki uniemożliwiają lub są sporym ograniczeniem w uprawianiu niektórych sportów czy też stanowią barierę dla błysku aparatu fotograficznego, co nie wygląda najlepiej na fotografiach na przykład z sesji ślubnej.

Jaką soczewkę kontaktową wybrać?

soczewka kontaktowa miesięcznaNa szczęście nie musimy rezygnować z ostrości widzenia podczas sytuacji, które wymagają zdjęcia okularów. Rozwiązaniem są soczewki kontaktowe, które dobieramy do swojej wady podobnie jak okulary i zakładamy bezpośrednio na gałkę oczną. Do wyboru mamy dwie możliwości: soczewki jednodniowe i miesięczne. Soczewka kontaktowa miesięczna to opcja, którą również zazwyczaj ależy codziennie zdejmować i po odpowiednim oczyszczeniu przechowywać w specjalnym pojemniku, do którego nalewamy także odpowiedni płyn. Jedno opakowanie, w którym zwykle znajdują się 3 sztuki lub 6 sztuk soczewek, wystarcza odpowiednio na jeden lub nawet trzy miesiące stosowania. Na rynku możemy znaleźć także warianty z przedłużonym czasem użytkowania, których nie trzeba zdejmować nawet przez 7 dni. Natomiast soczewki jednodniowe zakładamy tylko raz, po czym po ściągnięciu wyrzucamy je do kosza. Które zatem będą lepsze? Odpowiedź brzmi: zależy dla kogo. Dla osób, które chcą całkowicie zrezygnować z noszenia tradycyjnych okularów zdecydowanie lepiej sprawdzą się soczewki miesięczne, których koszt użytkowania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku soczewek jednorazowych. W przypadku, kiedy chcemy sporadycznie zakładać soczewki, lepszą opcją będzie zakup tych jednodniowych.

Nikt z nas nie lubi, kiedy coś ogranicza realizowanie naszych pasji czy marzeń. Czasem taką przeszkodą okazują się okulary korekcyjne, które uniemożliwiają wykonywanie pewnych czynności. Rozwiązaniem wówczas jest korzystanie z soczewek kontaktowych.