Wspaniałe dzieciństwo dzięki bramkom

Za dziecka, wraz z bratem bardzo lubiliśmy grać w piłkę nożną. Było to nasze ulubione zajęcie w czasie wolnym. Kiedyś, wszelkie boiska były często zajęte, dlatego byliśmy zmuszeni znaleźć sobie jakieś inne miejsce, dlatego też często wykorzystywaliśmy nasze podwórko. Głównym naszym problemem był brak dobrego wyposażenia.

Robienie bramek do gry w piłkę nożną

bramki do piłki nożnejOczywiście, mieliśmy dobrą piłkę oraz dosyć wygodne buty, które umożliwiały nam świetną grę. Nie były to może najwyższej klasy korki, lecz spełniały swoje zadanie. Na naszym podwórkowym boisku brakowało nam tylko jednej rzeczy – bramek. Zawsze wykonywaliśmy je za pomocą plecaków. Polegało to na tym, że ustawialiśmy plecaki w pewnej odległości od siebie, na wielkość prawdziwej bramki. Jednakże, pewnego dnia, nasz tata wpadł na świetny pomysł. Przecież sami mogliśmy zrobić sobie profesjonalne bramki do piłki nożnej! Akurat dobrze się złożyło, że mieliśmy potrzebne wyposażenie, czyli kilka rur oraz siatkę, która świetnie będzie nadawać się do wykorzystania dla naszej bramki. Tak też zrobiliśmy. Z pomocą taty, podjęliśmy się tego zadania. Po kilku godzinach pracy, wiercenia, wkręcania, zaczepiania siatki i montowania jej w ziemi, wreszcie mogliśmy się cieszyć świetną bramką. Na początku, nie mogliśmy się nią z bratem nacieszyć. W dniu, kiedy po raz pierwszy mogliśmy z nich skorzystać, graliśmy w piłkę nożną praktycznie od rana do wieczora. Było to dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ było to jedno z naszych marzeń, które nagle ot tak się ziściło.

Gdy inne osoby dowiedziały się o naszych świetnych bramkach, chciały przychodzić do nas aby pograć. Czasami się zgadzaliśmy z bratem, aby mogli z nami pograć, zwłaszcza, gdy byli to nasi koledzy, ale przeważnie nie mogliśmy pozwolić sobie na to, aby na podwórku był tłum ludzi. Wspominam te czasy bardzo dobrze.