Kolonialny styl aranżacji wnętrz dla miłośników orientu

Aranżacje wnętrz mogą być pomieszaniem wystroju kilku stylów lub wyborem tylko jednego. Stylem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pasjonatów podróży i egzotyki, jest wystrój kolonialny. Jest on wzorowany na wystroju wnętrz z czasów kolonii brytyjskich, kiedy to Anglicy zlecali tworzenie mebli miejscowym rzemieślnikom, które miały być robione na wzór wiktoriańskich.

Niepowtarzany charakter mebli kolonialnych w nowoczesnym wydaniu

meble kolonialneOrientalne meble kolonialne robione były z drewna, które znajdowało się na zasiedlonych terenach. Należały do niech głównie mahoń, palisander, heban oraz indyjskie drewno tekowe. W związku z tym, że jest to drogi budulec, osobom zainteresowanym tego typu umeblowaniem proponuje się elegancką okleinę imitującą egzotyczne gatunki drzew. Fronty komód, witryn i biurek ozdobione są żłobieniami przywodzącymi na myśl dalekie kraje. Są to ozdobne ornamenty azjatyckie rodem z Chin lub Indii, ale także kompozycje przywodzące na myśl ciepłe kraje Afryki. Meble do salonu lub gabinetu to również efektowne fotele i kanapy. Mogą być one wytwarzane w różnorodnych materiałów. Są to ekskluzywne wypoczynki skórzane lub meble rattanowe kojarzące się z ciepłym piaskiem na plaży.  Do obu tych wariantów najlepiej sprawdzi się niewielki, ozdobny stolik kawowy. Jak widzimy styl ten jest idealny dla osób marzących o ciepłych krajach oraz dla wielbicieli eleganckiego wystroju wnętrz.

Dopełnieniem stylu kolonialnego są odpowiednie dodatki, które możemy postawić na meblach, powiesić na ścianie lub położyć na podłodze. Są to przede wszystkim orientalne dywaniki, lampy w kształcie globusów, lunety lub obszerne mapy ozdabiające ściany. Dla stworzenia spójnej całości, wszystkie meble najlepiej zamówić jest u tego samego sprzedawcy lub producenta.