Czy meble modułowe to trend na dłużej?

Wiele rzeczy, które stają się modne, prędzej czy później odchodzi w zapomnienie. Dziś nikt już nie uważa za modny ja przykład jazz, lub też wielkie, kanciaste samochody, które robiły furorę w latach siedemdziesiątych w Ameryce. Jak jednak jest z rzeczami codziennego użytku?

Na tapetę weźmy ostatni trend – meble modułowe

meble modułowePamiętam jak się poczułem gdy zobaczyłem je po raz pierwszy – byłem niemal pewien, że staną się modne. Oczywiście się nie pomyliłem – w przeciągu pół roku każdy mój znajomy zdążył załatwić sobie meble tego rodzaju. Oczywiście meble modułowe były bardzo ładne i funkcjonalne, ale sam osobiście zacząłem zastanawiać się – jak długo utrzyma się moda na nie. Czy nie jest to przejściowe, tak samo jak w przypadku standardowych rzeczy, które w pewnym momencie swojej egzystencji stają się modne? O dziwo, meble modułowe bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły – okazało się, że są one znacznie bardziej popularne niż na początku myślałem, i nic nie wskazywało na to, by moda na nie miała się ku końcowi. Sam również się nimi zainteresowałem – cena była dość korzystna, podobały mi się bardzo, postanowiłem więc je sobie zafundować. Problemów nie było z tym żadnych – meble modułowe można było dostać w niemal każdym sklepie z meblami w moim mieście. Widać było, że za długo nie stoją one na wystawach. Wkrótce sprawiłem sobie ten nowy wynalazek i z radością dołączyłem do grona ludzi, którzy posiadali modne meble modułowe. Wbrew temu co oczekiwałem, i z czym jak najbardziej się liczyłem, meble modułowe nie wyszły z mody, tymczasem popyt na nie z każdym miesiącem rósł.

Wniosek z moich obserwacji był prosty – jeśli coś jest dobre, i nie ma godnego następcy, to bardzo długo nie wyjdzie z mody. Meble tego rodzaju nie są czymś, co wywołuje szok i zaskoczenie, ale są na pewno bardzo ładne i funkcjonalne. Póki co nie widać na horyzoncie godnego zastępcy dla nich.