Wiele sposobów na dojazd z Gdańskiego lotniska

Lotnisko im. Lecha Wałęsy to trzeci w Polsce port lotniczy co do ilości odprawianych pasażerów. Jego strategiczne położenie sprawia, że można się tam szybko dostać z każdego z trzech miast trójmiasta. Oddalone o zaledwie dziesięć kilometrów od centrum Gdańska i Sopotu oraz położone zaraz przy węźle autostradowym lotnisko, ułatwia sprawny transport do centum.

Jaka opcja transferu lotniskowego jest najlepsza?

transfery lotniskowe gdańskAby dojechać do terminalu pasażerskiego lotniska w Gdańsku, do wyboru mamy kilka możliwości. Transfery lotniskowe Gdańsk mogą być zrealizowane na wiele sposobów i generalnie nie są problematyczne. Wybór danego środka lokomocji, powinnismy uzależnić od zasobności naszego portfela oraz ilości czasu, jaki możemy przeznaczyć na transport, a także osobistych preferencji. Co oczywiste, taksówka w kierunku centrum będzie najszybszym sposobem na dojazd do centrum. Ich postój znajduje się zaraz przy wyjściu z terminalu pasażerskiego. Cena będzie się wahać w zależności od dnia tygodnia oraz pory dnia. Jeśli nie jesteśmy w pospiechu oraz nie chcemy wydawać ponad stu złotych na taksówkę, możemy zdecydować się na komunikacje miejską. Dzięki wspaniałemu położeniu miedzy trzema miastami, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy gwarantuje szybki i komfortowy dojazd transportem publicznym. Dojazd z Gdańska, Sopotu i Gdyni nie zajmie nam więcej niż 45 minut. Ostatnią opcją jest skorzystanie z usług prywatnych przewoźników. Niektórzy oferuja regularne przejazdy, w godzinach gdy transport publiczny jest utrudniony, wiec warto pamiętać o tej możliwości. 

Doskonałe położenie oraz wspaniała infrastruktura powoduje, że port Lotniczy w Gdańsku to jeden z najlepiej skomunikowanych lotnisk w kraju. Symetryczne położenie względem trójmiasta umożliwia szybki dojazd do centrum każdego z miast na wiele sposobów, który możemy wybrać w zależności od naszego budżetu, ilości czasu oraz preferencji.