Czym kierować się wybierając salę na przyjęcie okolicznościowe?

Dawniej ludzie wyprawiali przyjęcia z okazji komunii czy też ślubu w domu. Obecnie mało kto wybiera takie rozwiązanie. Znacznie prościej i wygodniej jest zorganizować przyjęcie na wynajętej sali w restauracji. Czym się kierować przy jej wyborze?

Idealna sala na przyjęcie komunijne lub weselne

dom weselny warszawaKomunia i wesele to duża uroczystość, na którą zapraszamy często sporą liczbę gości. Właśnie od ich liczby powinniśmy w dużym stopniu uzależnić wybór sali. Ważne jest by pomieściła ona stoły i krzesła dla wszystkich gości, a także by można było swobodnie się po niej poruszać, tak by goście udając się na swoje miejsca, nie musieli przepraszać i przesuwać siedzących już osób. Ponadto sala powinna być na tyle duża, by przy dużym natłoku osób nie było w niej duszno. Należy oddzielić charakter przyjęcia organizowane z okazji Pierwszej Komunii od wesela. W pierwszym przypadku impreza nie trwa zazwyczaj dłużej niż do wieczora, w drugim zaś jest to całonocna zabawa. W związku z czym sala komunijna powinna posiadać dużo okien, by zapewnić jak największą ilość naturalnego światła, większa część przyjęcia odbywa się bowiem za dnia, a goście siedzą przy stole rozmawiając, dobrze zatem by było by dobrze się widzieli. Natomiast podczas wesela, goście w większości bawią się, są w ruchu, zatem sala powinna być przewiewna. Okna powinny mieć możliwość szerokiego otwierania się. Ważne jest również by na sali znajdowała się klimatyzacja. 

Z racji, że wesela odbywają się zwykle w porze letniej na dworze jest gorąco, zatem w środku, podczas tańców należy zapewnić gościom przyjemny, chłodny klimat. Klimatyzacja jest zatem kluczowym elementem dobrej sali na wesele. Zdecydowanie chcąc mieć dobre zdjęcia z przyjęcia weselnego, dobrze jest także zwrócić uwagę na oświetlenie sali, dobrze w tym przypadku skonsultować się z fotografem.

Informacje pochodzą z www.wiktoriainfo.pl