Usuwanie gruzu pozostałego po pracach remontowych

Gruz to materiał, który nie może zalegać na placu budowy. Gruz powstaje w czasie remontu, ale również przy burzeniu starych budynków. Istnieją firmy, które zajmują się profesjonalnym wywozem gruzu. Gruz odbierany jest od mieszkańców bloków, kamienic, domów jednorodzinnych (jest to najczęściej gruz pochodzący z prac remontowych, w mniejszych ilościach) oraz od firm budowlanych i remontowych.

Kontenery na gruz wynajmowane klientom indywidualnym oraz firmom

wywóz gruzu łódźFirmy wywożące gruz mają do dyspozycji różne kontenery. Najmniejsze mają pojemność 1,7 m3. Te kontenery sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku mniejszych remontów, w czasie których nie powstaje aż tak dużo odpadów. W kontenerze o pojemności 1,7 m3 można zmieścić 20 worków z gruzem, a jeden taki worek ma masę 50 kg. Łatwo obliczyć, że w kontenerze zmieści się aż jedna tona gruzu. Firmy mają w ofercie różne ceny za worek gruzu. Zazwyczaj zaczynają się one już od 5 zł. Warto postawić na wywóz gruzu łódź i mieć problem z głowy. W najmniejsze kontenery można pakować nie tylko gruz, ale też zmieszane odpady budowlane. Takie odpady powstają zazwyczaj w czasie remontu – nie trzeba zamawiać kilku różnych kontenerów – tym bardziej, że nie wiadomo, że zostałyby wypełnione w całości. Pojemność kontenerów może być różna. Zazwyczaj większe kontenery zaczynają się już od 5 m3, a największe mogą mieć nawet 14 m3. Mniejsze kontenery można bez problemu postawić obok domu czy bloku mieszkalnego.

Jeśli przeprowadzany jest większy remont, to nie ustawia się od razu kilku kontenerów jednocześnie. Po prostu wypełnione są sukcesywnie zabierane i wywożone do utylizacji, a na ich miejsce podstawiany jest nowy, pusty kontener na gruz. Co ciekawe, aż 99% odpadów budowlanych trafia do ponownego użycia – a to wszystko dzięki bardzo nowoczesnym technikom recyklingu.