Problem z klimatyzacją

Od jakiegoś czasu zmagam się z pewnym nieprzyjemnym problemem. Otóż poprzedniego lata kupiłem auto, które na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że jest w niezłym stanie technicznym. Sprzedający zapewniał mnie, że wszystko jest sprawne oprócz jednej rzeczy.

Poszukiwania serwisu klimatyzacji

serwis klimatyzacji białystokMianowicie niesprawna była klimatyzacja. Po odbyciu jazdy próbnej utwierdziłem się w przekonaniu, że oprócz klimatyzacji reszta podzespołów oglądanego samochodu jest sprawna. Zdecydowałem się na zakup auta. Jako, że mam kolegę mechanika oddałem następnego dnia auto do warsztatu. Po oględzinach okazało się, że kolega nie będzie w stanie mi pomóc przy tej usterce. Auto miało specyficzną instalację umożliwiającą poczucie przyjemnego chłodu w ciepły dzień. Kolega polecił mi abym napisał post na ogólnopolskim forum, które zrzesza właścicieli auta które zakupiłem. Szczególnie zależało mi na tym żeby znaleźć jakiś dobry serwis klimatyzacji białystok. Nie chciałem jeździć nigdzie dalej ze względu na charakter pracy, którą wykonuję. Po kilku ogólnych odpowiedziach pewien użytkownik forum nakierował mnie na zakład w białymstoku, który zajmuje się serwisowaniem tego rodzaju instalacji. Jeszcze tego samego dnia umówiłem się na oględziny. Po przyjeździe na miejsce utwierdziłem się w przekonaniu, że w tym miejscu mi pomogą z moim problemem. Serwis od bramy wjazdowej prezentował się bardzo profesjonalnie. Przy recepcji przywitał mnie mechanik, który rozmawiał ze mną przez telefon. Od razu wjechał samochodem na podnośnik i przystąpił do oględzin. Po pół godzinie zdiagnozował przyczynę. Z instalacji wyciekał czynnik chłodniczy. Niby typowa usterka, ale wyciek był umiejscowiony w takim miejscu, że w większości warsztatów ogólnych nie było szans na poprawną diagnozę. Mechanik przystąpił do pracy a ja poszedłem na zakupy. Po auto miałem przyjść przed zamknięciem warsztatu.

Pojawiłem się na piętnaście minut przed końcem pracy warsztatu. Usterka została usunięta. Rozliczyłem się z serwisem, zapakowałem zakupy do auta i odjechałem do domu. Podróż umilał mi przyjemny podmuch chłodu z mojej sprawnej klimatyzacji.