Pracownicy z Ukrainy pożądani

Pracodawcy od zawsze szukają takich pracowników, których oczekiwania finansowe zmieszczą się w budżecie. Jak się okazuje, ostatnimi czasy oczekiwania finansowe Polaków wzrosły, dlatego niektórzy pracodawcy szukają źródeł potencjalnych zatrudnionych w innych miejscach. Nieraz zwracają się do agencji pracy tymczasowej z pytaniem o pracowników z Ukrainy.

Popularność pracowników z Ukrainy

rekrutacja pracowników z ukrainyPracownicy zza wschodniej granicy niejednokrotnie wyjeżdżają do Polski z powodu niezadowalającej sytuacji finansowej. Stawki na wschodzie często są niższe niż tutaj, a zatem praca w Polsce jest tym samym szansą na lepsze życie dla takich osób. Dlatego właśnie popularnością cieszy się rekrutacja pracowników z Ukrainy. Poza tym, polski rynek pracy ma już tak wiele pracowników ze wschodu, że rekrutuje się także specjalnie osoby na wyższe stanowiska, które będą znały języki naszych wschodnich sąsiadów i będą nimi sprawnie zarządzać. W Polsce zatem rośnie w siłę cały rynek pracowników zza granicy. Pracodawcy chętnie zatrudniają takie osoby, ponieważ często mają one niższe oczekiwania finansowe niż Polacy – głównie ze względu na złą sytuację finansową. Nieraz zdarza się bowiem, że stawki na wschodzie są niższe niż w Polsce – dlatego osoby chociażby z Ukrainy są zadowolone mogąc zarobić zwyczajnie więcej niż w kraju. Zwłaszcza, że podobno ceny na Ukrainie są mniej więcej zbliżone do polskich. 

Nic więc dziwnego, że wśród pracodawców zatrudnianie osób z Ukrainy cieszy się sporą popularnością. Taki układ jest korzystny dla obu stron – pracodawca mieści się w zakładanym budżecie, a pracownik jest zadowolony, ponieważ zarabia więcej niż w rodzimym kraju. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie wzrastał. W końcu każda strona chce korzystać jak najdłużej.