Opakowania kartonowe – zastosowanie

Karton to popularny materiał papierniczy o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest on lekki, łatwo można go modelować, złożony nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym jest względnie trwały. Można go dostać w każdym sklepie papierniczym, czy zamówić duże ilości z hurtowni. Z pewnością zarówno na co dzień jak i w szczególnych wypadkach kartony nam się bardzo przydadzą.

Opakowania kartonowe do przeprowadzek

producent opakowań kartonowychZ pewnością wiele opakowań kartonowych przyda się nam podczas przeprowadzki. Kartony mają wymiary standardowe, zatem łatwo będzie je dopasować do siebie podczas ładowania na samochód ciężarowy. Nie dodają również wagi rzeczą zapakowanym, więc są idealne. Producent opakowań kartonowych często dostarcza swoje produkty do innych firm. Karton jest wykorzystywany do pakowania każdego rodzaju produktów, od farb do włosów, przez ciasteczka, kończąc na deskach podłogowych. Większości fabryk nie opłaca się budować osobnej linii technologicznej do produkowania opakowań kartonowych, więc wolą je sprowadzić od producenta. Pudełka kartonowe są bardzo często wykorzystywane przez restauracje i bary oferujące jedzenie na dowóz. Pudełko zapewnia utrzymanie ciepła, a przy tym łatwo je zmieścić do torby. Najczęściej w pudełkach zamawia się pizzę, inne dania bywają pakowane także w styropianowe pojemniki czy szczelnie zawijane w grubą folię, jak tortille i kebaby. Opakowania kartonowe są niezbędne przy nadawaniu przesyłek. Karton jest na tyle mocny, ze wytrzyma długi transport, zapewnia też bezpieczeństwo przewożonym produktom.

Jak widać pudełka kartonowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się je jako opakowania produktów, pudełka do przesyłek i przeprowadzek, jak również opakowanie do żywności na dowóz. Karton ma wiele zalet, więc często się go stosuje.