Żeglowanie ze znajomymi – poszukuję sklepu żeglarskiego

Zdecydowałam się na żeglowanie ze znajomymi. Nigdy za bardzo nie przepadałam za tego typu wypadami, jednak tak mnie namawiali, że stwierdziłam, że spróbuje. Byłam najpierw z kolegą w sklepie gdzie mieliśmy kupić osprzęt żeglarski, który był mi potrzebny.

Sklep żeglarski powinien być lepiej dostępny

sklep żeglarski

Wszyscy mieli już takie rzeczy tylko nie ja. Ten polecany sklep żeglarski był dosyć daleko i musieliśmy pojechać tam samochodem. Taki sklep motorowodny powinien znajdować się bliżej przecież dużo osób żegluje i na pewno tego typu rzeczy cieszą się dużym powodzeniem.Kolega powiedział, ze ten sklep jest dosyć dobrze wyposażony. Zresztą co chwile słyszałam od niego jakieś porady żeglarskie na temat tego na czym polega tak naprawdę żeglowanie. W sklepie kolega od razu zwrócił uwagę na wyposażenie jachtów bo bardzo chciałby w przyszłości sobie taki sprawić. Opowiadał mi też jak skonstruowana jest elektronika jachtowa, jednak za bardzo ten temat mnie nie interesował. Kolega w końcu zwrócił uwagę na mnie i na te rzeczy po które tu przyszliśmy. Bałam się już że sama będę musiała zadecydować co do tego żeglowania będzie mi potrzebne. Kolega poleciał mi taki osprzęt jaki sam miał na samym początku gdy zaczynał żeglować. Powiedział, że jest to sprzęt dla początkujących, jednak sam by go używał gdyby mu się po tylu latach nie zniszczył. Ten sprzęt dla początkujących nie był jeszcze tak drogi jak taki dla profesjonalistów. Taki sprzęt dla profesjonalistów to naprawdę jest już spory wydatek. Ja najchętniej kupiłabym sprzęt używany bo nie wiem czy w moim wypadku nie będzie to jednorazowa wyprawa.

Jednak kolega powiedział mi, że to się naprawdę nie opłaca bo po prostu te używane sprzęty kosztują prawie tyle samo co nowe. Jeśli stwierdzę, że to nie dla mnie to po prostu potem sprzedam ten sprzęt i tyle.