Miłe wakacje w spokojnym miejscu – domki w górach

Uwielbiam te dni w roku, kiedy mam trochę wolnego i mogę na jakiś czas zmienić otoczenie i odpocząć sobie od zgiełku miasta i bezustannego spieszenia się wszędzie. Odnajduję spokój w górach, bo tutaj nikt się nigdy nie spieszy, dlatego na najbliższe wakacje zaplanowałam sobie Zakopane, bo to miasto urzekło mnie już bardzo dawno temu.

Domki w górach są interesujące

domki w górachJeździłam tu kiedyś z rodzicami do ciotki. To takie miejsce sentymentalne, bo pamiętam te błogie chwile dzieciństwa. Są bardzo interesujące i sprawdzone przez wielu domki w górach, idealne do odpoczynku. Wiadomo, że Zakopane jest raczej takim popularnym miastem, ale mimo wszystko to nie to, co hałas w mieście. Tu jest przede wszystkim bardzo miło i żywo, ale widać, że zachowanie ludzi jest bardzo naturalne. Nie ma tu takiej sztucznej uprzejmości, żeby klient na przykład coś kupił. Uwielbiam te domki, bo przede wszystkim ich zapach jest niesamowity. Zapach drewna to coś, co bardzo dobrze mi się kojarzy. Moi rodzice mieli praktycznie wszystko z drewna, natomiast ja w bloku mam teraz zwykłe podobne do drewna meble. To już nie to samo. Jest odpowiedni klimat i chyba każdy czuje się tu dobrze. Poza tym górskie powietrze mocno krzepi. Mam nadzieję, że moi przyjaciele kiedyś się tu ze mną wybiorą, i zobaczą, dlaczego tak kocham te domki, i dlaczego mnie tu ciągnie. Będzie fajnie pośpiewać sobie z nimi przy kominku, i zjeść jakąś dobrą kolację. Specjałami tutaj są oscypki, które jadałam kiedyś w moim mieście, ale muszę przyznać, że te miejscowe smakują o niebo lepiej, niż te sztuczne nasze. Nie ma to jak prawdziwe mleko owcze i przetwory z niego.

Dniami sobie spaceruję, a wieczorami odpoczywam w domku. Czy można sobie wymarzyć lepszy odpoczynek? Na pewno nie, przynajmniej mnie się tak wydaje. Nie ma nic lepszego niż góry i spacery tutaj.