Tunele do hodowania ślimaków

Mówiąc o spożywaniu mięsa ślimaków bardzo często nasuwa nam się na myśl Francja. Nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ jest to kraj, w którym ślimaków spożywa się wyjątkowo dużo. Natomiast na drugim miejscu plasują się Włochy a następnie Hiszpania. Nasz klimat jest wprost idealny do tego by takie ślimaki hodować więc możemy mieć naprawdę niezły pomysł na biznes. 

Samodzielna hodowla ślimaków 

uprawa ślimakaSpecjaliści zajmujący się analizą rynku twierdzą, że popyt na ślimaki jest obecnie ogromny. W samej Francji jest już tak, że zużywają oni wszystkie swoje zasoby jeśli chodzi o hodowle i zamawiają oni ślimaki z innych krajów. W tym kraju aż 80% wszystkich ślimaków pochodzi z importu z innych krajów. Jednym z nich może być również Polska. Jak już wcześniej wspomniano, w naszym kraju panują idealne warunki do tego by hodować ślimaki przeznaczone do celów kulinarnych. Kluczowe jest to by zachowywać balans między naświetleniem, temperaturą oraz wilgotnością powietrza. Uprawa ślimaka musi być więc związana z tym by stworzyć odpowiednie tunele, w których mogłyby przebywać ślimaki w czasie zimy czy jesieni gdy temperatura na zewnątrz nie pozwala ślimakom na normalną egzystencję. Dla hodowców najważniejszą porą jest wiosna. To właśnie wtedy ślimaki rozmnażają się najbardziej efektywnie. Jednak do tego potrzebne jest im ciepło oraz odpowiednie nasłonecznienie. Posiadając tunele hodowlane można takie warunki im symulować.  

Ogólnie rzecz biorąc nie tylko mięso ślimaków jest tak mocno cenione. Dodatkowo bardzo ceni się również śluz, który oni wydzielają. Ma on działanie przyśpieszające gojenie się ran oraz dodatkowo wpływa na regenerowanie skóry. Często więc ze śluzu ślimaków produkowane są najróżniejsze kosmetyki. Warto również zaznaczyć, że taki śluz działa nawilżająco.