Ograniczenia transportu towarów

Wysyłanie międzynarodowych paczek w obecnych czasach nie dziwi już nikogo. Zwykle są to paczki transportowane w kierunku Anglia-Polska. Każdy z nas chociaż raz w życiu wysłał taką paczkę lub zamierzał tego dokonać. Musimy jednak pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia oraz towary, których nie możemy wysyłać.

Jakich towarów nie możemy wysyłać za granicę?

transport paczek na kierunku Anglia - PolskaWidzimy więc, że w pewnych okolicznościach transport paczek na kierunku Anglia – Polska mógłby być w pewnej mierze utrudniony, a nawet wręcz uniemożliwiony. Dzieje się tak dlatego, że istnieją różnego typu towary, których nie można wysyłać za granicę oraz towary, których wysyłane jest z pewnych względów ograniczone. Nie możemy na przykład wysyłać wysokooprocentowanego alkoholu na tereny pewnych państw. W przypadku Anglii sprawa z alkoholem jest na tyle skomplikowana, że takie wysyłanie alkoholu na teren Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest niemożliwe. Nie można z zagranicy przesłać pocztą na tereny Anglii żadnego typu alkoholu. Jest to oparte na wymogach koniecznych oraz w nich znajduje swoje uzasadnienie. Wymogi konieczne powstały ze względu na ochronę interesu publicznego, a w tym przypadku Zjednoczone Królestwo mogło w łatwy sposób powołać się na walkę z alkoholizmem. Nie jest więc możliwe przesyłanie pocztą alkoholu na tereny angielskie. Transportowanie innego typu towarów, takich jak na przykład papierosy jest także znacznie ograniczone, przez pewnien czas było to nawet surowo zabronione przez brytyjskie prawo celne.

Możemy więc w bardzo prosty sposób sprawdzić jakich towarów nie możemy pod żadnym warunkiem wysyłać za granicę. Należy pamiętać o tym, że każdy kraj ma własne przepisy celne, które zakazują wwożenia określonych towarów na jego terytorium.