Stosunek państw zachodnich do wentylacji mechanicznej

Kraje Europy Zachodniej mają czasem nieco inne przepisy niż Polska. Widać to w bardzo wielu kwestiach – od takich, jak szybko można jeździć samochodami po autostradach, aż do tego, w jaki sposób powinno się budować domy. Ostatnia kwestia jest szczególnie interesująca.

Wymóg wentylacji mechanicznej w domach na zachodzie

wentylacja mechaniczna w opolskimRóżnice są podyktowane bardzo wieloma czynnikami. Prawda jest taka, że wszystko to, jest wprowadzone na zachodzie prędzej czy później przyjdzie też do nas. Jednym z takich rozwiązań jest wentylacja mechaniczna. Obserwowałem dobrze w jaki sposób zdobywała ona popularność zarówno w krajach takich jak Niemcy czy Holandia, oraz jak sprawa ma się w moim województwie – opolskim. Przede wszystkim u naszych zachodnich sąsiadów moda na tego rodzaju rozwiązanie zaczęła się już dawno temu, z kolei do dnia dzisiejszego zdążyła ona stać się normą. U nas też nie jest pod tym względem źle. Gdy spojrzymy na to z tej strony, to wentylacja mechaniczna w opolskim też ma się coraz lepiej. Jak więc można zobrazować różnice pomiędzy krajami? Holandia jest jednym z krajów, w których wentylacja mechaniczna stała się obowiązkowym wymogiem, który trzeba spełnić by zbudować dom. Obecnie nie są tam budowane domy, w których funkcjonowałaby wentylacja grawitacyjna starego typu. W Polsce prawdopodobnie prędzej czy później tego rodzaju przepisy również zostaną wprowadzone. Stały dopływ świeżego powietrza jest znacznie istotniejszy i ważniejszy, niż może się to pozornie wydawać każdemu z nas.

Dbanie o zdrowie powinno być priorytetem każdego z nas. Jedynie regularne wietrzenie i sprawianie, by nasz dom miał stały dostęp świeżego powietrza sprawi, że będziemy mieli dobre samopoczucie i będzie nam się chciało żyć. Wentylacja powinna być znacznie bardziej doceniana.