Nauka tenisa popularna prawie jak bieganie

Tenis stał się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Według przeprowadzonych niedawno badań, sport ten znajduje się na czwartym miejscu najchętniej oglądanych i na piątym miejscu najchętniej uprawianych dyscyplin w Polsce.

Coraz popularniejszą dyscypilną sportową staje się tenis

profesjonalna nauka tenisaPolacy coraz chętniej ruszają się z domu. Moda na aktywny wypoczynek, która napłynęła do nas z zachodu jest chyba jednym z lepszych przejawów globalizacji. W zeszłym miesiącu w całej Polsce przeprowadzano badania na najbardziej popoularne dyscypliny sportowe. Oto ich wyniki. Pośród sportów, którymi najchętniej emocjonujemy się jako kibice, na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się  piłka nożna. Drugie przypadło siatkówce, trzecie skokom narciarskim a czwartek, co jest dość sporym zaskoczeniem w porónaniu do lat poprzednich- tenisowi ziemnemu Równie wysokie miejsce zajmuje ten sport w dziedzienie sportów uprawianych w ramach rekreacji. Tenis uplasował się bowiem na piątym miejscu w tym zestawieniu, zaraz za bieganiem, piłką nożną, jazdą na rowerze oraz pływaniem. Rozwojowi popularności tenisa sprzyja fakt, że profesjonalna nauka tenisa mocno potaniała w ciągu ostatnich lat, głównie w wyniku wzrostu popularności tej dyscypliny, a co za tym idzie, zwiększonej konkurencji na rynku szkół. Do nauki tenisa zachęcają również gwiazdy tego sportu, któych pojawia się w Polsce coraz więcej. Chociażby nasza najlepsza tenisistka- Agnieszka Radwańska mocno przyczyniła się do promocji tenisa. 

Jednym z ciekawszych sposobów rozwinięcia się na płaszczyźnie fizycznej, jest nauka gry w tenisa. Dysycyplina ta staje się coraz bardziej popularna w Polsce, doganiając najczęściej stosowane formy aktywności fizycznej, takie jak bieganie czy jazda na rowerze.