Solidne siatki ogrodzeniowe

Mieszkając na wsi lub posiadając działkę w ogrodach działkowych często miewamy problem związany z brakiem ogrodzenia. Szczególnie na wsiach problem ten jest bardzo dokuczliwy gdy uprawiamy jakieś owoce lub warzywa a one są narażone na zjedzenie przez dzikie zwierzęta. Na nasze szczęście możemy temu łatwo zapobiegać. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne siatki o odpowiednio dużym stopniu wytrzymałości. 

Ogrodzenie działki siatką leśną

siatka leśnaGdy tylko przychodzi wiosna i za oknem wzrasta temperatura to zaczyna robić się zielono. Budząca się do życia natura jest świetną zachętą do uprawiania roślin w naszym ogrodzie. Niestety skoro wszystko za oknem zaczyna się zielenić to dzikie zwierzęta zaczynają szukać pożywienia, którym mogą być również nasze uprawy. Żeby się przed nimi chronić konieczne jest stosowanie wytrzymałych ogrodzeń. Jednym z najlepszych i zarazem najpopularniejszych metod jest stosowanie rozwiązania jakim jest siatka leśna. Ten rodzaj siatki najczęściej wykonany jest ze stali i niekiedy spotkać można również siatki leśne otoczone cienką warstwą cynku, który chroni przed korozją i szybkim wyeksploatowaniem naszego ogrodzenia. Siatki leśne występują w sprzedaży w wielu różnych wersjach. Głównym parametrem powodującym różnice jest wysokość tej siatki. Najniższe z siatek leśnych mają 1,5 metra wysokości. Z kolei najwyższe z tych jakie możemy spotkać mają nawet 3 metry. Jest to niewątpliwie świetne zabezpieczenie przed dzikimi zwierzętami, które niską siatkę łatwo przeskoczą. 

Ogólnie rzecz biorąc siatki leśne możemy zakupić w wielu sklepach. Najlepszym miejscem do zakupu będą markety ogrodnicze. Warto też wspomnieć o tym, że niekiedy możemy zakupić taką siatkę od nadleśnictwa lub kół łowieckich. Często cena takiej siatki kupionej od leśników bardzo mocno odbiega od cen rynkowych co powoduje, że możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.