Najlepsze zabawki dla naszych dzieci

Pomimo olbrzymiego wyboru zabawek, można zauważyć powrót do klasyki, czyli zabawek drewnianych. Co jest takiego w drewnie, że wyroby z tego materiału nigdy się nie nudzą, a przy tym są tak piękne?

Powrót do klasycznych drewnianych zabawek

kolorowy drewniany wózek dla lalekW dawniejszych czasach, pozbawionych mikroprocesorów i plastiku, główną atrakcją dzieci były często wystrugane zabawki z drewna, kory lub innych naturalnych materiałów. Czy pomimo wszechobecnego internetu, laptopów i tabletów, jest możliwy powrót do drewnianych zabawek. Według niektórych badań i sondaży dziewczynki chętniej wybiorą kolorowy drewniany wózek dla lalek, niż metalowy lub plastikowy. Jaka jest tajemnica drewnianych i prostych zabawek? Czy drewniany wózeczek może być bardziej atrakcyjny, od nowoczesnego współczesnego wózka. Odpowiedź jest bardzo prosta, ale nie wpadłem na nią od razu. Dopiero jak kupiliśmy wybrany przez córkę drewniany wózek okazało się, że to właśnie on jest najczęściej używaną zabawką w porównaniu do podobnych, ale wykonanych z plastiku. Był dla córki nie tylko miły w dotyku, ale dodatkowo te wszystkie skrzypiące odgłosy drewnianych kółek i innych części stały się dla niej wyjątkowo atrakcyjne. To jednak nie wszystko, również zapach i wygląd, był najlepszy ze wszystkich innych zabawek. Odpowiedź nasuwa się jedna. My jako ludzie, pomimo całej tej technologii i cyfryzacji, ciągle jednak związani jesteśmy z naturą. Drzewa, rośliny, świeże powietrze, przestrzeń z widokiem na zielone wzgórza, zawsze pozostaną w naszych ukrytych tęsknotach i marzeniach.

To natura jest tym elementem, który nas uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, tak jak to było w przypadku drewnianego wózeczka naszej córeczki. Warto też się zastanowić, czy tak naprawdę w naszej sypialni, chcielibyśmy mieć łózko wykonane z jakiegoś sztucznego tworzywa, czy raczej z twardego drewna. Opinii będzie pewnie wiele, ale my wolimy drewniane.