Rozrzutniki 4-osiowe z czterema pionowymi walcami

Jest kilka rodzajów adapterów, które można kupić w celu rozwożenia obornika. Obornik to rodzaj nawozu, który jest bardzo często stosowany przez rolników. Można nim nawozić pola zbóż i innych upraw. Wśród rozrzutników na szczególną uwagę zasługuje z pewnością adapter 4-osiowy.

Rozrzut obornika na 20m przy pomocy adapterów tarczowych

rozrzutniki do obornikaJak sama nazwa wskazuje, taki adapter posiada aż 4 pionowe walce. Dodatkowo w rozrzutniku znajdują się też specjalne talerze. Taka maszyna jest w stanie rozrzucać obornik na odległość kilku metrów. Za adapterem 4-walcowym znajduje się znacznie więcej obornika, aniżeli przy jego bokach. Oznacza to, że rozrzut nie jest aż tak równomierny jak w przypadku adapterów 2-walcowych. Mimo wszystko jest to urządzenie, które sprawdzi się idealnie w nawożeniu mniejszych pól uprawnych. Takie rozrzutniki do obornika służą do rozrzucania materiału pochodzącego od bydła oraz trzody chlewnej. Poza tym adapter 4-walcowy służy nie tylko do rozwożenia obornika, ale sprawdza się też bardzo dobrze w przypadku rozrzucania wapna. Wśród maszyn rozrzucających obornik warto wspomnieć też o adapterze tarczowy. Taki adapter posiada 2 bębny. Jest on połączony z adapterem poziomym ślimakowych. Jest to rozrzutnik, który sprawdzi się idealnie w nawożeniu przegniłym już obornikiem. W takim oborniku nie znajduje się świeża słoma. Oprócz rozrzucania obornika adaptery tarczowe zajmują się też rozwozem torfu, wapna, kompostu, szlamu z oczyszczalni.

Można nim rozrzucać obornik, który pochodzi z hodowli drobiu lub z biogazowni. Zaletą tego rozrzutnika jest to, że można nim rozrzucać obornik na odległość nawet 20 m. Jest to bardzo duża odległość, której nie można osiągnąć w adapterach 2-osiowych czy 4-osiowych. Warto wziąć ten rozrzutnik pod uwagę, wybierając nową maszynę do gospodarstwa rolniczego.