Odporne na grzyby truskawki odmiany Vikat

Zanim zaczniesz uprawiać truskawki w ogrodzie, musisz ustalić, którą odmianę truskawek chcesz uprawiać. Jeśli jesteś całkowicie nieobeznany z tym tematem, powinieneś poprosić o rekomendacje specjalistów. Ich rady są zwykle bardzo pomocne.Mogą oni podać dokładniejsze informacje na temat tego, które truskawki dobrze rosną w Twoim regionie.

Truskawki odmiany Vikat są odporne na grzyby

odmiana VikatWraz z wprowadzaniem nowych i udoskonalonych odmian truskawek każdego roku mogą również wskazać nowe odmiany oraz ich dostawców lokalnych. Innym czynnikiem do rozważenia przy wyborze odmian truskawki jest podatność na grzyby Verticillium. Ten grzyb powoduje najbardziej rozpowszechnioną chorobę truskawkową, Verticillium wilt (lub Verticillium rot), która uniemożliwia wegetację owoców przez zabijanie truskawek . Ponieważ nie ma praktycznego sposobu na zabijanie grzybów po zakażeniu,  najlepiej jest zapobiegać tej wyjątkowo częstej chorobie poprzez uzyskiwanie i sadzenie odmian roślin truskawek, które posiadają certyfikat odporności na Verticillium. Jedną z takich odmian jest odmiana Vikat. Istotnym czynnikiem, który również należy wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się na uprawę truskawek jest wybór obszaru, gdzie będziemy je uprawiać, tak aby wybrany przez nas teren sprzyjał wzrostowi truskawek. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na ogród truskawkowy. 

Po pierwsze, truskawki kochają światło słoneczne i potrzebują sporego nasłonecznienia. Ponieważ do wzrostu truskawek potrzeba minimum 6 godzin pełnego nasłonecznienia dziennie, najlepiej wybrać miejsce, które jest wolne od innych wysokich drzew lub roślin. Trzymanie truskawek z dala od dużych drzew jest ważne, aby ich system korzeniowy z nimi nie konkurował.