Rodzaje kredytów dostępne w bankach

Rzadko komu udaje się żyć bez kredytu, a interesujące i opłacalne oferty banków dodatkowo zachęcają do zaciągnięcia długu. Obecnie na rynku mamy sporo rozwiązań, umożliwiających nam spełnienie własnych marzeń. Jednak szeroka oferta kredytów sprawia, że trudno się w tym odnaleźć. 

Najbardziej popularne kredyty hipoteczne

bezpieczne kredyty hipoteczne w RzeszowieW dzisiejszych czasach posiadanie własnego dachu nad głową jest czymś najcenniejszym, a wysokie koszty wynajmu mieszkania powodują, że coraz więcej osób decyduje się zaciągnąć kredyt i płacić na swoje. Dlatego właśnie bezpieczne kredyty hipoteczne w Rzeszowie jak i innych miastach Polski cieszą cię obecnie dużą popularnością. Długoterminowy kredyt hipoteczny polega na udzieleniu przez bank pożyczki na wybudowanie nieruchomości mieszkalnej bądź zakup mieszkania. Zabezpieczeniem wierzytelności jest zakupiona nierychomość, którą bank ma prawo przejąć w przypadku zaprzestania spłat rat kredytu. Rodzajem kredytu, który także cieszy się dużą popularnością wśród klientów detalicznych jest kredyt na koncie osobistym w formie debetu. Bank pozwala na dysponowanie większą gotówką niż ta dostępna na koncie. Jednak oprocentowanie debetu jest bardzo wysokie, większe aniżeli w przypadku innych kredytów czy pożyczek. Klienci detaliczni mogą również skorzystać z oferty kredytu lombardowego. Otrzymane z banku pieniądzę wiąże się z zastawieniem rzeczy ruchomych jak samochód. Pożyczka udzielana jest zwykle na bardzo ktrótki czas nie przekraczający trzech miesięcy. Nie wymaga on wielu formalności, jednak jego koszt w skali rocznej jest bardzo wysoki. 

Poza tym banki oferują nam kredyty konsumpcyjne, które przeznaczane są na ściśle określane potrzeby. Każdy kredyt udzielany jest po analizie naszej zdolności kredytowej, która ustalana jest na podstawie naszych dochodów, również na tej podstawie wyznacza się wielkość rat kredytu i rozłożenie go w czasie.