Zastosowanie zakuć hydraulicznych do węży

Jedną z podstawowych kwestii działania układów hydraulicznych jest prawidłowe podłączenie przewodów do przesyłu cieczy. Jest to bardzo istotne, ponieważ płynąca w nich ciecz, posiada często bardzo wysokie ciśnienie, które bez odpowiedniego zabezpieczenia, mogłoby doprowadzić do wypadku przy pracy. Dlatego też wiele osób, zajmujących się poprawnym działaniem takich systemów, zwraca na nie dużą uwagę.

Odpowiednie zabezpieczenie czyli dobrze zakuty wąż

zakucia hydrauliczneJednym z bardzo ważnych elementów układów hydraulicznych są zakucia hydrauliczne. Umożliwiają one odpowiednie przymocowanie węża, dzięki czemu można mieć pewność, że w przypadku maksymalnego ciśnienia, nie ulegnie on odłączeniu. Dobierając takie zakucia, należy zwrócić uwagę na to jakiego ciśnienia są one przeznaczone, gdyż występują one w różnych rodzajach, co sprawia, że możliwe jest podłączenie różnego typu urządzeń. Istotny jest także materiał z którego zostały wykonane. Najczęściej jest to specjalny splot, który dodatkowo wzmacnia dany wąż, co jeszcze bardziej zwiększa sprawność całego układu. Zakucia hydrauliczne produkowane według ściśle określonych norm, co umożliwia ich montaż w różnego typu urządzeniach. Jednym z ich rodzajów są tzw. szybko złączki, sprawiające, ze można bardzo szybko przełączyć dany wąż do innej przystawki. Dzięki nim nie ma konieczności zatrzymywania całego urządzenia w celu zmiany danego narzędzia. Sprawia to, że maszyny mogą działać bez przerwy, co przełoży się na zachowania ciągłości pracy.

Zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracy na stanowiskach obsługi urządzeń hydraulicznych, wiąże się z koniecznością zastosowania właściwych zakuć. Odpowiedni ich wybór zagwarantuje, że wszystkie urządzenia będą działały we właściwy sposób a nasza firma uniknie niechcianych przestojów.