Pokój zdobiony blachą

Budowa nowego domu zawsze niesie ze sobą mnóstwo wyzwań i problemów. Trzeba załatwić wiele formalności, zakupić materiały – jak cegła i blacha na pokrycie, znaleźć dobrych fachowców, którzy zrealizują projekt… To wszystko stwarza trudności. Najgorzej jest wtedy, gdy nie posiada się wizji budynku.

Dlaczego akurat blacha?

blachy perforowaneBlacha może mieć wiele zastosowań. Przekonało się o tym pewne małżeństwo planujące budowę domu. Ludzie ci mieli różne koncepcje i w żaden sposób nie mogli dojść do konsensusu. Mąż, inżynier budownictwa, ze swej uprzywilejowanej pozycji próbował przeciwstawiać się pomysłom zony. Ona zaś, artystka, zaakceptowała w końcu sam projekt, lecz wnętrze domu chciała urządzić po swojemu. Pragnęła niebanalnych rozwiązań w wystroju. Przy tym ceniła sobie duże przestrzenie, podczas gdy jej mąż był wielbicielem zacisznych zakątków. Architekt, z którym się konsultowali, polecił im blachy perforowane. Pomysł od razu spodobał się żonie. Blacha jako element wystroju wnętrza to coś, czego szukała. Od razu zabrała się do wymyślania ozdobnych perforacji, które stworzyłyby niebanalne wzory. Mąż zaproponował zastosowanie blach jako ścian działowych. Efekt był piorunujący! Ażury stworzyły system tak pięknych prześwitów, że wnętrze nabrało unikalnego charakteru. Wykorzystanie blach perforowanych pozwoliło obojgu stworzyć to, czego pragnęli i znaleźć wspólną koncepcję. Osoby odwiedzające ich dom chwalą oryginalność i funkcjonalność pomysłu. Dziś oboje są dumni ze swego gniazdka.

Czasami daną rzecz można wykorzystać zupełnie inaczej, niż mogłoby się pozornie wydawać. Opisane tu małżeństwo zamierzało blachą jedynie pokryć dach i nie przypuszczało, że stanie się ona czynnikiem zdobiącym pomieszczenia, tworząc w nich wyjątkowy klimat.