Poszukiwanie Ukraińców do pracy

Obecnie w Polsce jest bardzo duży problem polegający na braku chętnych rąk do pracy w wielu firmach. W szczególności często słyszy się o zapotrzebowaniu na pracowników, którzy by mogli wykonywać najprostsze czynności manualne. Z racji, że mnóstwo takich osób wyjechało do pracy za granicę to zaczęło brakować pracowników, którzy muszą być pozyskiwani z innych krajów. 

Efektywne zatrudnianie obcokrajowców 

jak znaleźć pracownika z ukrainyPraca w Polsce często nie jest dla naszych rodaków satysfakcjonująca. W szczególności duże znaczenie mają tutaj zarobki jakie mogą być w Polsce oferowane. Na chwilę obecną niejednokrotnie dostrzec możemy wzmożone wyjazdy za granicę. W polskich firmach często są więc wolne etaty, które jednak trzeba obsadzić by firma mogła zachować płynność produkcji czy świadczenia swoich usług. Często etaty w takich firmach zapełniane są przez Ukraińców. Sporo przedsiębiorców zastanawia się nad tym jak znaleźć pracownika z Ukrainy. Otóż najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku może być skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej. Niekiedy gdy Ukrainiec jest zameldowany w Polsce to rejestruje się on w Urzędzie Pracy. W takim wypadku znalezienie takiej osoby do pracy będzie jeszcze łatwiejsze. Poszukiwanie pracowników to nie wszystko. Warto wiedzieć o tym co zrobić by taki pracownik mógł na terenie naszego kraju legalnie pracować. 

Jeśli udało nam się znaleźć chętnego Ukraińca do pracy w naszym przedsiębiorstwie to należy odwiedzić Urząd Pracy aby wypełnić stosowne oświadczenie. Od tego kroku należy zacząć. Następnie podpisujemy umowę z naszym przyszłym pracownikiem oraz zgłaszamy go do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest to krok szczególnie ważny z tego powodu, że bez tej wizyty pracownik nie będzie ubezpieczony. Warto wyrobić mu również numer NIP.