Polecana wędka morska

Osoby, dla których wędkarstwo to całe życie doskonale wiedzą, że na tym hobby nie warto oszczędzać. Z własnego doświadczenia wiem, że kupno tanich wędek czy kołowrotków odbije się nam czkawką. W związku z tym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dozbieranie i kupno sprzętu wędkarskiego z górnej półki. Tyczy się to zarówno wędek jak i kołowrotków oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów.

Wędzisko do łowienia w morzu

wędki morskie mikadoZdecydowana większość wędkarzy mieszkających w naszym kraju łowi w akwenach z wodą słodką. Są to głównie rzeki, prywatne stawy, starorzecza oraz jeziora. Niemniej jednak osoby mieszkające w północnej części naszego kraju często decydują się na zakup licencji morskiej i łowią oni w wodach słonych. Do łowienia dorszy czy łososi konieczne jest kupno odpowiedniego sprzętu. Doskonałą propozycją mogą być więc wędki morskie Mikado. Jakiś czas temu firma ta wypuściła na rynek świetną serię wędek morskich, które wyróżniają się dużą wytrzymałością. Niektóre z nich dysponują ciężarem wyrzutu przekraczającym 200 gramów. Taka wędka idealnie nada się do łowienia troci, jesiotrów, dorszy czy cenionych przez wielu łososi. Główną przynęta zakładaną do takich wędek są pilkery. Ten rodzaj przynęt wyróżnia się dość dużą wagą by mógł zejść głęboko w morską toń. W związku z tym do wykonania dalekich rzutów taką przynętą konieczne jest posiadanie wędziska o długości nie mniejszej niż 3 metry. W przypadku łowienia z plaży warto pomyśleć o jeszcze dłuższych wędkach.

Samodzielne złowienie dorsza na spining potrafi dać naprawdę sporo satysfakcji. Obecnie dużo firm działających nad brzegiem Bałtyku oferuje wyprawy wędkarskie na kutrach. Wybierając się na taką wyprawę warto być zaopatrzonym w naprawdę mocną wędkę bowiem prawdopodobnie zostaniemy zabrani w miejsca gdzie pływają wielkie okazy.