Polecana metoda na kolkę

Płacz dziecka jest bardzo nieprzyjemny dla rodziców, ponieważ kiedy nie potrafią uspokoić dziecka, to czują się bezsilni. Taka sytuacja często występuje, kiedy maluch doświadcza kolki, pojawiającej się najczęściej około godziny po posiłku.

Jak rozpoznać kolkę u noworodka?

co jest dobre i polecane na kolki dla noworodkaRodzice, którzy nie mają doświadczenia w opiece nad noworodkiem, często muszą korzystać z opinii innych, bardziej doświadczonych rodziców lub z porad pediatry. Wiele noworodków w okresie między czwartym a ósmym tygodniem życia, doświadcza nieprzyjemnych kolek. Bez wątpienia są one związane z układem trawiennym, gdyż pojawiają się po jakimś czasie od momentu wypicia mleka. Niektóre maluchy piją je zbyt łapczywie, przez co połykają sporo powietrza, które potem gromadzi się w brzuszku i jelitach, przyczyniając się do powstania kolki. Wielu rodziców nie wie, co jest dobre i polecane na kolki dla noworodka, dlatego czują się bezradni. Najlepszym źródłem informacji jest zawsze lekarz pediatra, który z pewnością doradzi jak temu zaradzić. Nie każde dziecko doświadcza kolek, ale jeżeli już się one pojawiają, to trzeba niezwłocznie działać, gdyż dla dziecka jest to bardzo bolesna dolegliwość. Przeważnie kiedy się pojawia kolka, to dzieci przykurczają nóżki, sygnalizując, że boli je brzuszek. Można wykonać maluszkowi delikatny masaż okrężnymi ruchami, który pomoże pozbyć się pęcherzyków powietrza z brzuszka i jelit lub położyć na nim ciepły okład, który w naturalny sposób rozgrzeje i rozluźni spięte mięśnie powodujące skurcz.

Dla maluszka kolka jest bardzo bolesna i też dlatego jego reakcja jest tak gwałtowna. Ciężko jest uspokoić dziecko, które nagle zacznie płakać z powodu ataku kolki, ale próbując różnych metod, można znaleźć idealny sposób na naszego maluszka.