Oświetlenie LED na wypadek ewakuacji

Konieczność ewakuacji może nastąpić z wielu różnych powodów. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia ewakuacja musi być przeprowadzona szybko i sprawnie. W każdym budynku powinny być oznakowane drogi i wyjścia ewakuacyjne. Powinny być też odpowiednio oświetlone światłem niezależnym od energii elektrycznej.

Żarówki LED mogą działać niezależnie od prądu

oświetlenie ewakuacyjne LEDŚcieżki ewakuacyjne można oświetlić pomijając korzystanie z energii elektrycznej. W zależności od powodu ewakuacji może dojść do awarii prądu. Chcąc zabezpieczyć drogi ewakuacji można skorzystać ze specjalnego oświetlenia bazującego na żarówkach LED, które mają bardzo niski pobór prądu. Oświetlenie ewakuacyjne LED może działać nawet na baterii. Można z niego skorzystać w przypadku sytuacji awaryjnej. Oświetlenie LED to niewielkie paski, które będą świeciły w ciemności, dzięki czemu nie zgubi się drogi ewakuacji. Żarówki LED świecą wystarczająco mocno, żeby wskazywać drogę do ewakuacji. Ich montaż jest niewielkim kosztem. Istnieje również możliwość podpięcia takiego oświetlenia do awaryjnego źródła zasilania. Od sprawnej ewakuacji zależy bezpieczeństwo osób, które biorą w niej udział. Kiedy zgaśnie światło trudno jest znaleźć drogę ewakuacyjną. Żarówki LED można zamontować również w formie tabliczek ewakuacyjnych. To mądre i praktyczne rozwiązanie, które jest stosowane w każdym nowo wybudowanym biurowcu czy budynku przemysłowym. Oświetlenie można również łatwo zamontować w starszych budynkach.

Szybka i sprawna ewakuacja zależy od tego, z jaką łatwością będziemy poruszać się po drodze ewakuacji. Jeśli wszystko jest widoczne i oznakowane to nikt nie będzie miał z tym problemu. Oświetlenie ewakuacyjne LED jest najczęściej stosowanym sposobem do oznakowania ścieżki ewakuacyjnej.