Przygotowanie wyposażenia zakładowej apteczki

Większość z nas już pracuje gdzieś. Bez względu na to jaki zawód wykonujemy musimy mieć w pracy bezpieczne i dobre warunki pracy. Pracodawca musi nam to zagwarantować. Tak ma narzucone prze przepisy prawne. Musi też zaopatrzyć zakład pracy w odpowiednie narzędzia na wypadek jakiegoś wypadku.

Różne typy apteczek

apteczka zakładowaKażdy chyba słyszał o czymś takim jak apteczka. Na pewno. Nawet sami macie takie w domu, a już na pewno w samochodzie. A co w zakładach pracy? Czy tam też są apteczki? Moim zdaniem są i nawet muszą być. Nigdy nic nie wiadomo, podczas wykonywania pracy wszystko może się zdarzyć. Jeśli się skaleczymy lub co gorsza zdarzy się co bardziej poważnego to musi zostać nam udzielona pierwsza pomoc. A to oznacza przeważnie skorzystanie z apteczki. Tam może być wszystko co niezbędne. Apteczka zakładowa musi z pewnością mieć odpowiednie bandaże. Nie powinien być tylko jeden rodzaj. Ważne by umieścić tam takie długie oraz krótkie bandaże. Koniecznie też jakieś opatrunki jałowe. Z pewnością mogą być też tam jakieś leki, chociażby przeciwbólowe. Przecież jeśli pracownika rozboli głowa to też można mu udzielić pomocy w postaci wręczenia mu tabletki przeciwbólowej. Jedne zakłady mogą mieć duże lub małe apteczki zakładowe. Pewnie jest to uzależnione od tego ilu pracowników jest zatrudnionych. Moim zdaniem im więcej tym większa będzie apteczka. Zazwyczaj apteczka jest w kolorze czerwonym oraz z takim białym krzyżem. Dzięki temu lepiej ją widać. Po za tym i tak powinna być umieszczana w widocznym miejscu, tak by w razie czego jej nie szukać. Dobrze też by nie zmieniała swojego miejsca.

W zakładach pracy koniecznością jest posiadanie apteczki zakładowej. Dzięki temu można uniknąć problemów z udzieleniem pierwszej pomocy. W tej apteczce muszą być opatrunki czy jakieś środki dezynfekujące. Przepisy nakładają na pracodawcę, aby ten zaopatrzył zakład pracy w apteczkę.