Nieograniczone zabawy z klockami

Kupujemy dzieciom mnóstwo zabawek, dodatkowo dostają je jeszcze w prezencie od wujków czy dziadków. Z czasem od nadmiaru zabawek zaczyna brakować w ich pokoju miejsca na regale czy w pudłach. Zastanówmy się i przyjrzyjmy iloma zabawkami tak naprawdę dziecko bawi się w ciągu dnia. Czy z wszystkich regularnie korzysta czy może jednak znaczna większość kończy swój żywot kurząc się na półce bądź skazana jest na ciemność w pudle?

Koniec z drogimi klockami dla dzieci?

klocki kompatybilne z legoDziecko dostając nową zabawkę poświęca jej na początku dużo czasu. Później jednak, w zależności czy dziecko się nią szybko nie znudzi, jest używana rzadziej, częściej albo wcale. Jedną z zabawek, które zazwyczaj są używane regularnie i dziecko do nich często wraca są klocki. Bawiąc się nimi dzieci mogą same konstruować nowe rzeczy, rozkładając je później i budując kolejne, nowe, niesamowite konstrukcje. Zabawa klockami pozwala na uwolnienie wyobraźni, która jest przez nie urzeczywistniania poprzez coraz to nowsze, wymyślne konstrukcje. Do tej pory jednak rynek był zmonopolizowany przez jedną  firmę produkującą klocki, która nie miała najtańszych cen, przez co nie każdego było stać, aby kupić je w dużej ilości swojemu dziecku. Teraz jednak na rynku powstało mnóstwo firm, które produkują klocki kompatybilne z lego, jeśli więc mamy w domu słynne klocki, możemy śmiało kupować tańsze, równie dobre jakościowo alternatywy, które będą do nich pasowały. W niczym się praktycznie nie różnią od swoich pierwowzorów i przynoszą tyle samo radości przy zabawie.

Klockami dzieci będą bawić się nawet w późniejszych okresach dorastania, bowiem zabawa nimi jest ograniczona tylko wyobraźnią, którą dzieci i nastolatki posiadają w ogromnej ilości. Zamiast więc dawać dziecku różne zabawki, które z czasem tylko zagracą ich pokój, lepiej wybrać coś, co zagwarantuje im zabawę na dłuższy czas.