Naturalny olej z konopi

Konopie siewne to niezwykłe rośliny, których niesamowite właściwości znane są już od czasów starożytnych. Wykonywano z nich tkaniny, papier czy leki. Obecnie najpopularniejszym produktem z konopi są oleje oraz kosmetyki. Jak działają? Jakie są ich zalety? W poniższym tekście postaram się przedstawić najważniejsze informacje na ten temat. 

Zalety stosowania naturalnych olejów z konopi

olej konopny bioOleje konopne stają się coraz bardziej popularne. Można zakupić je nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także w wielu supermarketach. Mogą być one bowiem świetnym dodatkiem do sałatek czy innych potraw. Zdecydowanie warto jest stosować olej konopny, zamiast tradycyjnej oliwy czy oleju. Najlepszy jest ten tłoczony na zimno, wtedy zachowuje swoje niezwykłe właściwości, które zawdzięcza substancjom obecnym w składzie. W oleju konopnym znaleźć można wartościowe kwasy omega 3 i 6. Występują one w proporcji korzystnej dla organizmu człowieka. Oprócz kwasów tłuszczowych, odnaleźć tam można liczne witaminy, na przykład A, K, E czy te z grupy B oraz minerały takie jak cynk, żelazo czy wapń. Taki olej konopny BIO to naturalny specyfik, który pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Spożywanie oleju z konopi poprawia pracę serca, wątroby czy nerek. Poza tym, łagodzi różne bóle oraz stany zapalne, przyspiesza też gojenie się ran. Olej konopny to także świetny kosmetyk, który poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Odżywia, ujędrnia oraz nadaje młody i zdrowy wygląd cerze. 

Produkty spożywcze z konopi siewnych są bardzo uniwersalne. Mogą być one stosowane na różnego rodzaju dolegliwości, na przykład reumatyzm, choroby układu krwionośnego czy problemy skórne. Olej konopny to świetny zamiennik dla oliwy czy nawet masła, świetnie sprawdzi się bowiem na kanapkach czy jako dodatek do potraw serwowanych na zimno.