Najlepsze drewno do budowy altanek

Osoby, które posiadają dość dużo wolnej przestrzeni przed domem jednorodzinnym, często zastanawiają się nad budową altanki. Najlepiej komponują się z otoczeniem altanki wykonane z drewna. Wiadomo, że będą one wymagać odpowiedniej konserwacji, regularnej impregnacji, a czasami czyszczenia, ale za to będzie to idealne miejsce do odpoczynku w okresie letnim.

Altanki z drewna krajowego i egzotycznego

altany drewniane ogrodowe - warszawaW ogrodowej altance można nawet zjeść rodzinne śniadanie czy obiad, wypić kawę czy zrobić w pobliżu grilla. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie drewno jest najlepsze do budowy takiej altanki. O tym na pewno powiedzą nam pracownicy firm, którzy na co dzień zajmują się budowaniem takich obiektów. Oni doskonale wiedzą, które drewno sprawdza się najlepiej i jest w stanie przetrwać najdłuższy okres czasu. Takie altany drewniane ogrodowe – warszawa stają się coraz bardziej popularne i ludzie chętnie je zamawiają. Warto więc wspomnieć o tym, jaki rodzaj drewna będzie zdecydowanie najlepszy. Dobrze sprawdzają się deski sosnowe albo deski świerkowe, które wcześniej zostały zaimpregnowane ciśnieniowo. Poza tym można wykorzystać też deski dębowe, które były impregnowane lub bejcowane. Popularne są też altany, których deski podłogowe wykonywane są z drewna egzotycznego. Przykładem może być tutaj drewno massaranduba. Można także wykorzystać deski tarasowe z drewna egzotycznego, które zostały ryflowane.

Elementy do altanek wykonane z deszczułek z drewna krajowego albo egzotycznego także cieszą się popularnością wśród klientów. Na pewno nie poleca się stosowania drewna olchowego czy bukowego – mogą one ulegać odkształceniom pod wpływem wilgoci. Niektóre gatunki drewna egzotycznego również nie są polecane – przykładem może być tutaj drewno samba, które jest nieodporne na zawilgocenie.