Ochronne błotniki w przyczepce

Zakup przyczepki samochodowej to często konieczna inwestycja. Gdy musimy przewozić większe rzeczy, które nie mieszczą się we wnętrzu naszego samochodu warto skorzystać z tej opcji. Przed dokonaniem zakupu trzeba poznać jej parametry techniczne, żeby mieć pewność, że spełni wszystkie nasze wymagania. Musi również spełniać wymogi prawa ruchu drogowego.

Przyczepka do samochodu

błotnik do przyczepkiSam zakupiłem przyczepkę już jakiś czas temu. Na co dzień przewożę mój motor, ale często zdarza się, że znajomi proszą mnie o przewiezienie większych gabarytowo rzeczy jak meble, czy urządzenia AGD. Zdecydowałem się na zakup używanej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Udało mi się ustrzelić przyczepkę w dobrym stanie technicznym i jedynie musiałem zainwestować w błotnik do przyczepki. Wybrałem błotniki wykonane z polietylenu. Ich montaż była bardzo prosty i jak na razie sprawdzają się bardzo dobrze. Mimo iż ostatnio sporo z nią jeżdżę, nie zawsze po dobrych nawierzchniach. Z tego co czytałem ten materiał jest wysokojakościowy i ma bardzo dużą odporność na pękanie, nawet przy dużym obciążeniu dynamicznym (tak zwana udarność). Cała przyczepka musi być przymocowana do haka, więc jakby ją holujemy swoim samochodem. Jedynie utrudnienia to pamiętanie, że jest się troszkę dłuższym i czasem można mieć problemy z parkowaniem tyłem, jeśli sytuacja tego wymaga. Ogólnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. Jest teraz to jedna z moich kolejnych zabawek.

Posiadając prawo jazdy kategorii B można spokojnie poruszać się samochodem z dołączoną przyczepką. Należy jednak pamiętać, że łączna masa pojazdów nie może przekraczać 3 500 kilogramów. Z kolei sama przyczepa nie może przekraczać 750 kilogramów. Ponadto w dowodach rejestracyjnych jest podany ciężar  przyczepy jaką można zamocować do danego samochodu.