Dodatki do oleju silnikowego poprawiające jego parametry

Użytkownicy samochodów, którym leży na sercu dobro silnika, starają się za wszelką cenę zapewnić odpowiednią jego pracę przez długie lata. Oczywiście pod uwagę biorą zarówno odpowiednie dbanie o podzespoły oraz konserwację kluczowych elementów. Aby silnik dobrze pracował, musi być także przeprowadzona wymiana płynów eksploatacyjnych. W grę wchodzą także dodatki uszlachetniające do oleju silnikowego.

Substancja lub dodatek mieszane z olejem silnikowym

dodatek do olejuPodstawowym zadaniem tego typu środków jest poprawa jakości i parametrów wlanego oleju silnikowego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości filmu olejowego i wyeliminowanie osadzanie się sadzy i nagaru. Często spotkamy także dodatek do oleju, który zawiera w sobie antykorozyjne substancje, takie jak na przykład antyoksydanty. Dzięki temu silnik nie jest narażony na niszczenie poprzez roztoczenie na powierzchni tłoków specjalnej powłoki chemicznej. Dodatki do olejów silnikowych są także stosowane celem zwiększenia trwałości części, narażonych na szczególnie wysokie tarcie. Dzięki temu olej silnikowy może być wymieniany rzadziej, a jego właściwości smarujące pozostają dłużej na wysokim poziomie. Dodatki tego typu pozwalają także na znaczące obniżenie poziomu zużycia paliwa, a co za tym idzie większych oszczędności, wynikających bezpośrednio ze sposobu eksploatacji silnika. Dodatki do oleju mogą usunąć niechciane osady i sprawić, że silnik będzie pracował równo i bardziej sprawnie niż dotychczas.

Jeżeli nasz samochód jest oczkiem w naszej głowie, a każdą wolną godzinę przeznaczamy na wyszukiwaniu odpowiednich metod, mających na celu zwiększenie ochrony silnika benzynowego czy wysokoprężnego, wypróbowanie dodatków do oleju powinno szybko przynieść oczekiwane rezultaty.