Metamorfoza moich drzwi – fototapeta

Zrobiłam ostatnio remont w moim mieszkaniu. Remont polegający na odmalowaniu ścian, wymianie kontaktów oraz włączników światła, a także dywanu. Nie była to więc żadna ogromna rewolucja, jednakże remont był potrzebny. Środki na odświeżenie mieszkania miałam ograniczone, a zdawałam sobie sprawę, że nawet ta modyfikacja w postaci odmalowania ścian nie zdziała zbyt wiele, gdy drzwi wejściowe będą nadal takie same.

Flizelinowa fototapeta odmieniła moje drzwi

fototapeta na drzwiByły to typowe stare drzwi, montowane w blokach w latach osiemdziesiątych. Znalazłam jednak sposób na poprawienie ich wyglądu – była nim fototapeta na drzwi. Nakleja się ją na całe drzwi od strony wewnętrznej. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów, jak i wzorów takich fototapet. Przedstawiają one najczęściej krajobrazy, grafiki zwierząt, infrastruktury miejskiej, lub urokliwych wiejskich zabudowań. Ja zdecydowałam, że moja fototapeta na drzwi będzie przedstawiała nadmorski krajobraz, ponieważ kocham może. Uwielbiam jego głębię i tajemnice, jaką w sobie skrywa. Kocham przebywać nad morzem, czuć jego zapach i patrzeć na fale oraz horyzont. Zamówiłam swoją fototapetę ze sklepu internetowego i dotarła do mnie już dwa dni później. Fototapeta na drzwi była wykonana z fizeliny i stanowiła niezwykle dekoracyjny element w moim mieszkaniu, które wykończone zostało przeze mnie w stonowanych barwach. Tapeta dotarła do mnie dobrze zabezpieczona, w kartonowym opakowaniu. Dostarczono ją do mnie zwiniętą w rulon, co ułatwiło mi jej przyklejenie na drzwi. Łatwo oddzieliłam wartwę ochronną od materiału fototapety i po kawałku odklejałam ją od niej, przyklejając tym samym fototapetę do drzwi.

Nie mogę wyjść z podziwu, jak taka tapeta może odmienić wnętrze. Niezbyt ładne białe drzwi skutecznie psuły dotychczasowe aranżacje w mieszkaniu, natomiast fototapeta nie dość że rozweseliła wnętrze to dodała niepowtarzalnego charakteru. Od razu po wejściu moi goście mogą dowiedzieć się czegoś o mnie, a także nie odstrasza ich zimna biel starych drzwi.