Łóżeczko niemowlęce z baldachimem

Łóżeczko to miejsce, w którym nasze nowo narodzone dziecko spędza większość czasu. Dlatego warto zadbać o to aby było to miejsce wygodne, komfortowe i żeby zapewniało dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dla młodych rodziców jest to bardzo ważna sprawa, ale jest parę trików aby ułatwić to zadanie.

Łóżeczko z baldachimem nie tylko dla dziewczynki

baldachim do łóżeczkaBaldachim zamontowany nad dziecięcym łóżeczkiem nie tylko cieszy oko i sprawia, że pokoik dziecięcym wygląda jak z bajki, ale pełni też kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim osłania nasze niemowlę w czasie snu od światła, zarówno tego sztucznego, jak i słonecznego, przecież noworodki przesypiają większą część dnia. Ponadto w słoneczne i letnie dni nie daje dostępu do łóżeczka wszelkim owadom latającym. Z pewnością nikt nie chce, aby po jego maleństwie chodziły muchy, albo co gorsza krwiopijcze komary, czy inne potencjalnie groźne insekty. Taki baldachim do łóżeczka ochrania również niemowlę przed przeciągami, nawet gdy letnią porą mamy pootwierane okna w mieszkaniu to delikatny woal osłania przed wiatrem. W końcu baldachim sprawia też, że dziecko tęskniące za ciasnotą macicy czuje się bezpieczniejsze w zamkniętej przestrzeni, która choć daje delikatny przewiew, odcina dziecko od większości bodźców zewnętrznych. Tym samym umożliwia niemowlęciu spokojny i bezpieczny sen, co przecież najważniejsze zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Pozostaje również jeszcze aspekt estetyczny i wizualny, co jak już wspomniałam nadaje łóżeczku bajkowego wyglądu. Nie warto jednak zamykać się w stereotypach, ponieważ nie tylko małe księżniczki będą się czuły dobrze otoczone delikatnym baldachimem, ale również mali chłopcy, nie pogardzą takim poczuciem bezpieczeństwa. 

Nie jest istotne, czy sięgamy po baldachim tylko ze względów wizualnych, chcąc sprawić, żeby nasze maleństwo czuło się iście królewsko, czy ze względów praktycznych, chcąc ochronić niemowlę przed wiatrem, słońcem i owadami. Ważne jest, że dajemy dziecku poczucie bezpieczeństwa i chronimy je najlepiej jak umiemy.