Kubeczki podczas okresu

Miesiączka bywa mało komfortowa dla kobiet, szczególnie kiedy gdzieś jedziemy, czy podczas urlopu. Jednak takie rzeczy się zdarzają. Są różne rzeczy, które używa się podczas okres, na przykład wkładki, podpaski, czy tampony, a także kubeczki silikonowe. 

Zalety kubeczków menstruacyjnych

kubeczki menstruacyjneKubeczki stanowią jeden ze środków higienicznych używanych przez kobiety podczas menstruacji. Jest to pewnego rodzaju alternatywa dla podpasek, czy tamponów. Kubeczki menstruacyjne posiadają wiele zalet. Prze i de wszystkim można z nich korzystać nawet kilka lat. Mówi się o nich że są wielorazowego użytku. Są również bardzo wygodne i funkcjonalne. Wymienia je się po uzupełnieniu krwią. Dlatego często wymienia je się co kilka godzin. Nie trzeba zbyt często odwiedzać toalety tak jak jest to w przypadku tradycyjnych podpasek. Jednak kupując kubeczek menstruacyjny musimy kupić odpowiedni rozmiar. Nie może on być zbyt duży bo byłyby nie wygodny, ale również nie może być zbyt mały, ponieważ mógłby wypaść. Dlatego kupując należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar. Kubeczki są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem ze względu na to, że można je używać przez kilka lat, ale tylko wtedy kiedy je odpowiednio przechowujemy i odpowiednio dezynfekujemy. Po każdy użyciu należy go dokładnie wyczyścić, oczywiście po skończeniu cyklu, natomiast jeśli się napełni to wystarczy wylać i przepłukać. Po przepłukaniu można go od razu założyć i cieszyć się komfortem. 

Ogólnie kubeczki stają się coraz bardziej popularne wśród kobiet ze względu na wygodę użytkowania, a także ze względu na to, że można je używać wielokrotnie. Kubeczki można kupić w aptekach, bądź zamówić przez internet. Kupując należy pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie, aby korzystanie z niego było wygodne.