Korzystanie z rajstop uciskowych przy żylakach

Żylaki są przypadłością wielu polaków w różnym wieku. Moje problemy z nimi zaczęły się jak miałem szesnaście lat. Leczenie ich za pomocą lasera wyeliminowało ten problem, lecz aby nie dopuścić do jego powrotu trzeba zadbać o żyły tuż po zabiegu. Przedstawię tutaj sposób zapobiegania żylakom na wysokości łydek.

Rajstopy uciskowe na żylaki

rajstopy na żylakiAby problem z żylakami nie powrócił trzeba wyposażyć się w specjalne rajstopy. Ich zadaniem jest uciskanie żył w taki sposób, aby stymulować ich poprawne działanie oraz rekonstrukcję. Rajstopy na żylaki stosuje się bez zabiegu, jednak mój lekarz polecił mi ich zakup tuż po nim. Równomierny ucisk na żyły miał sprawić, że szybko się zagoją po naświetlaniu laserem. Osoba, która nosi takie rajstopy odczuje, że są one delikatnie za małe. Jest to pozytywne zjawisko i o taki efekt powinno nam chodzić. Rajstopy nosi się podczas chodzenia przez cały tydzień. Idąc spać możemy je zdjąć, aby zapewnić sobie większy komfort snu. Kiedy chodzimy rajstopy delikatnie przesuwają się po żyłach, robiąc im masaż. W ten sposób reszta skrzepów krwi zostanie rozbita. Jest to metoda leczenia w pełni polecana przez lekarzy. Można je kupić w aptece lub sklepach z asortymentem rehabilitacyjnym. Dostępne w sprzedaży są wersje męskie oraz damskie. Po ubraniu spodni nikt nie zorientuje się, że mamy je na nogach. Łatwo się przyzwyczaić do tego, że mamy założone takie rajstopy.

Rajstopy uciskowe mają pomóc pozbyć się żylaków i nie dopuścić do ich powrotu. Noszenie ich nie sprawia żadnych nieprzyjemności i jest całkowicie niewidoczne pod spodniami. Wielu lekarzy poleca tą metodę, ponieważ jest ona wielokrotnie przez nich sprawdzona. Można je zakładać na inne kończyny, w zależności od tego, gdzie znajdują się nasze żylaki.