Jak wyleczyłam w Katowicach rozstępy po porodzie

Gdy planowaliśmy z mężem pierwsze dziecko, nie widziałam żadnych przeszkód. Miałam wyliczone kwoty, które będę otrzymywać podczas ciąży, suplementy, które będę przyjmować, ciuszki, które dostaniemy od znajomych – innymi słowy – nasz plan był idealny – zaplanowaliśmy prawie wszystko.

W której klinice katowickiej najlepiej leczą rozstępy?

leczenie rozstępów KatowiceGdy mój brzuch się powiększał, oczywiście musiałam zapobiec rozstępom. Byłam zabezpieczona teoretycznie i praktycznie. Maści do smarowania, odpowiednie kosmetyki, dieta – nie groziło mi nic złego. A jednak. W rzeczywistości okazało się zupełnie coś innego. Na moim brzuchu zaczęły pojawiać się rozstępy – mimo prewencji. Szybko znalazłam klinikę wpisując w wyszukiwarce „leczenie rozstępów Katowice” i umówiłam się na konsultację. Na wizycie okazało się, że mogę mieć skłonności genetyczne do rozstępów i nic na razie nie da się zrobić. Leczenie można podjąć po porodzie, gdy brzuch wróci do swoich naturalnych rozmiarów. Usłyszałam, że leczenie rozstępów w fazie, gdy są jeszcze czerwone, czyli trwa stan zapalny, jest całkiem skuteczne i jest na nie kilka metod. To mnie uspokoiło. Oczywiście byłam w stanie poświęcić swoje ciało mojemu maleństwu, ale byłam tak zaskoczona, że moje zapobieganie nic nie dało, że zaczęłam panikować. Jak każda kobieta chcę być piękna. Rozstępy potrafią jednak skutecznie oszpecić ciało. Wolałam by moje maleństwo zostawiało mi inne pamiątki na całe życie. Gdy uspokoiłam się, dowiedziałam się jeszcze raz dokładnie kiedy mam przyjść ponownie i ile mniej więcej będzie to kosztować.

Rozstępy w tym momencie przestały mnie straszyć, a ja skupiłam się na ważniejszych rzeczach. Po porodzie moje maleństwo pochłonęło mnie bezgranicznie. Wtedy musiałam mocno się pilnować by nie zapomnieć terminu w klinice, a one z czerwieni w „biel” się nie zmieniły.