Ile kosztuje badanie wariograficzne?

W sytuacji, kiedy mówimy nieprawdę, nasz organizm wysyła pewne sygnały niewerbalne, które może dostrzec jedynie wprawny obserwator. Mowa tu jest o nerwowych tikach, drżeniu warg czy gestach, które mogą świadczyć o kłamstwie.

Jak działa wariograf?

badanie wariografem cenaW przypadku oceniania czyjejś prawdomówności na własną rękę, nie należy oceniać kogoś po jednorazowym zachowaniu, ponieważ jedynie zestaw sygnałów, połączonych z przekazywaną treścią, może świadczyć o mijaniu się z prawdą. Jeżeli znajdujemy się w takim momencie życia, kiedy potrzebujemy się oczyścić z pomówień lub nawet niesprawiedliwych zarzutów w różnych sprawach, to może okazać się pomocne badanie wariografem cena jego kształtuje się na poziomie od tysiąca do tysiąca dwustu złotych. Każdy z nas może się poddać takiemu badaniu, ponieważ jest ono wykonywane na zlecenie indywidualne, sądowe, firmowe lub wydane przez służby mundurowe. Jego przebieg wygląda zawsze identycznie, czyli dana osoba jest podpięta do aparatury ze specjalnymi czujnikami, które mierzą reakcje fizjologiczne organizmu. Mowa tu jest o tętnie, potliwości skóry czy rozszerzone źrenice. Certyfikowany egzaminator zadaje pytania, na które trzeba odpowiedzieć jedynie: „tak” lub „nie” i na podstawie porównania ich z wykresem na wariografie, dokonywana jest analiza. Przeważnie wynik badania jest podawany jeszcze tego samego dania, co jest dużą zaletą tej metody. Każdego roku badaniu wariograficznemu poddaje się nawet kilkadziesiąt tysięcy osób, zatem świadczy to o dużym zainteresowaniu.

Kiedy badanie wariograficzne jest zlecane przez korporację, to jest ono na koszt firmy, natomiast w przypadku prywatnego udziału, sami musimy za nie zapłacić. Może nie nie są to niskie koszty, ale w zamian otrzymujemy rzetelny wynik badania.