Prezent dla dziecka

Nie trzeba szukać specjalnych okazji, żeby dać dziecku prezent. Oczywiście urodziny, dzień dziecka czy gwiazdka są obowiązkowymi okazjami to obdarowania malucha zabawką. Niezastąpionym prezentem dla dziecka w każdym wieku są pluszaki.

Uniwersalna maskotka dla maluszka

dinozaur maskotkaMaskotki mogą przedstawiać postacie z bajek, lalki, zwierzęta tj. króliki, pieski, kotki, a także prehistoryczne dinozaury. Dinozaur maskotka jest uniwersalną zabawką dla każdego dziecka. W sklepach z zabawkami spotkać można mnóstwo takich pluszaków. Mają różne wielkości i kolory oraz dodatkowe funkcje. Część z nich wydaje dźwięki tj. dźwięk grzechotki czy też ryki dzikiego zwierza. Niektóre maskotki są tak duże, że dziecko może na nich siadać. Dużą popularnością cieszą się dinozaury z piłeczkami. Są to tzw. baseny. Duże pluszowe dinozaury mają na grzbiecie suwak, który po rozpięciu odsłania plastikowe kule. Z dinozaura robi się basen z kulkami, w którym młodsze dziecko może się bawić. Każda maskotka, w tym maskotka dinozaur musi być sprawdzona, aby uzyskać certyfikat bezpieczeństwa dla dziecka. Na metce oprócz certyfikatu powinna znajdować się informacja od jakiego wieku dziecko może się nią bawić. Jest to bardzo ważne, ponieważ są zabawki, które małe dzieci mogą wkładać do buzi co grozi połknięciem w całości lub oderwaniem się jakiejś części. Dodatkowo młodsze dzieci powinny mieć bardziej stonowane kolory, a starsze mogą mieć bardziej jaskrawe. Nie powinno się małym dzieciom dawać zabawek, które wydają bardzo głośne dźwięki.

Pluszowa zabawka jest idealnym prezentem dla dziecka, ponieważ maluchy uwielbiają się bawić miłymi maskotkami. Maskotki z pluszu są miłe w dotyku, dziecko może się do niej przytulić i pobawić. Natomiast dinozaur maskotka jest ponadczasowy i uniwersalny.