Body dla noworodka

Wyprawka dla niemowlaka składa się z najważniejszych elementów, które są niezbędne od pierwszych dni życia nowego członka rodziny. Łóżeczko, wózek, kocyk, pościel, smoczki, butelki i ubranka. Trzeba się zaopatrzyć w dużą ilość śpioszków, kaftaników, spodenek i koszulek, z których maluch bardzo szybko wyrasta.

Jakie kupować body dla małego dziecka?

body dziecięce cenaUbranka dla niemowlaka muszą być uszyte z miękkich i najlepiej bawełnianych tkanin, ponieważ takie są najbardziej wytrzymałe i bezpieczne dla skóry dziecka. Będą one często prane i prasowane, dlatego muszą być dobrej jakości, aby nie stały się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Poza śpioszkami zapinanymi na zatrzaski, konieczne są body zapinane w kroku, oraz pajacyki. Body dziecięce cena ich nie jest wysoka, a często możemy je kupić w pakietach po kilka sztuk w promocyjnych cenach. Body są dostępne z krótkim i długim rękawkiem. Wszystkie są zapinane na praktyczne zatrzaski w kroku i mogą być także zapinane wzdłuż brzuszka, albo zakładane przez główkę. Dla dziewczynek dostaniemy je w jasnych, pastelowych kolorach, a dla chłopców w ciemnych, lub klasycznych białych i czarnych odcieniach. Dziecięce body można kupić w rozmiarach od pięćdziesiąt do siedemdziesiąt cztery. Czasem znajdziemy je w mniejszych rozmiarach, szytych specjalnie dla wcześniaków, dla których rozmiar pięćdziesiąt jest zdecydowanie za duży. Ubranka dziecięce najlepiej kupować na promocjach, ponieważ wtedy możemy nabyć je w dużych ilościach za przystępną cenę.

Należy pamiętać, że noworodki bardzo szybko rosną i są w stanie w ciągu miesiąca urosną nawet o dwa rozmiary. Na początek wystarczy mieć po siedem kompletów z każdego rodzaju ubranek i co jakiś czas zmieniać je na rozmiar większy. Body należą do ubranek, w których dzieci czują się najlepiej.