Ergonomia i wygoda, czyli własny zbiornik

Polski przemysł zasila ogrom firm transportowych i innych szeroko pojętych przedsiębiorstw usługowych. Wiele z nich opiera swoje działanie na bezpośrednim kontakcie z klientem lub dostarczeniu klientowi towarów do rąk własnych. Z tych firm każdego dnia wyjeżdża mnóstwo samochodów, więc warto zadbać o to, by wszystkie miały na starcie pełen bak. Jak to zrobić?

Kto powinien zaopatrzyć się w zbiornik olejowy?

zbiorniki olejoweFirmy transportowe, kurierskie, budowlane, przedsiębiorstwa rolne i zakłady przemysłowe – to tylko kilka przykładów różnych typów działalności gospodarczej, która musi bacznie przyglądać się stanom zapełnienia zbiorników swoich samochodów. Ciągłe wizyty na stacji benzynowej, jak blisko by ona nie była, jest rozwiązaniem niezwykle doraźnym i krótkofalowym. Aby zmniejszyć koszty operatywne warto zainwestować we własne zbiorniki: na paliwo i na olej. Powód posiadania tych pierwszych rozumie się sam przez się, ale warto wyjaśnić celowość inwestycji zbiorniki olejowe. Wiele firm korzysta z samochodów z drugiej, czasami nawet trzeciej ręki, więc wymiana i sprawdzanie stanu oleju silnikowego jest jedną z kluczowych czynności, zanim takie auto wyjedzie z trasy i powinno być też pierwszą czynnością, gdy już z tej podróży wróci. Nie można doprowadzać do sytuacji, w której samochód nie będzie mógł wyjechać spod firmy, ponieważ kontrolka oleju zapaliła się na czerwono. Posiadanie własnego zbiornika eliminuje ten problem całkowicie i w kilka chwil pojazd jest gotowy do drogi.

Każda firma powinna w jakimś zakresie dążyć do całkowitej samodzielności i chociażby częściowej samowystarczalności, zwłaszcza, że najlepiej zawsze polega się na sobie. Kiedy jest się zabezpieczonym na okoliczność pustego baku i konieczność wymiany oleju, to śpi się o wiele spokojniej i o wiele przyjemniej spędza się czas w pracy.